Öldür Beni

'Sinema Film Tanıtımları' forumunda Siraç tarafından 21 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Öldür Beni konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Öldür Beni

  [​IMG]

  Gösterim tarihi:06.Şubat.2009

  Yönetmen:Korhan Uğur
  Oyuncular:Burak Sarımola, Mehmet Erbil, Nihan Aslı Elmas, Erol Alpsoykan
  Dil:Türkçe
  Tür:Fantastik, drama


  İnsanoğlunun hep peşinden koştuğu ideallerden biri ölümsüzlük. Ama peki ya insan hiç ölmeyeceğini öğrense neler yapar. İşte Korhan Uğur'un senaryosunu yazdığı ve yönettiği film, bu soruya cevap arıyor.


  Konusu
  Ozan ve Atilla, çeşitli köyleri gezip köy yaşantılarını ve yöresel yemekleri konu edindikleri bir televizyon programı hazarlamaktadırlar. Bir gün yolları Dikili’nin gizemli bir köyüne düşer. Bu köyde Emine Teyze’nin esrarengiz şerbetinden içen Ozan’ın hayatı birdenbire değişir.

  Ozan yaşadığı değişikliğin ne olduğunu algılamaya çalışırken, birdenbire ölümsüzlüğe erdiğini farkeder. Ancak şerbetin diğer etkisi daha vardır: bu şerbetten içenler ne olursa olsun köyü terk edememektedirler. Şerbeti tatmamış olan Atilla, arkadaşını orada bırakır ve kaçar. Köyde yalnız başına kalan Ozan’ı teselli etme işi de köyün muhtarı Hulusi Dede’ye düşer.

  Bir süre sonra Ozan’ın kız arkadaşı Duygu da köye gelir. Ne var ki, Ozan’ın ölümsüzlüğe kavuşmuş olması ve tüm yaşananlara bir anlam verememesi kafasını epeyce karıştırmıştır. Duygu da çareyi Ozan’ı terk ederek köyden kaçmakta bulur.

  Ozan çok geçmeden köydeki tek ölümsüz kişinin kendisi olmadığı anlar. Köydeki herkes Emine Teyze’nin şerbetinden içmiştir ve ölümsüz bir hayata kavuşmuştur. Hulusi Dede, Ozan’a bu köyde yaşamanın bir fırsat olduğunu, kısa hayatta yapmak isteyip de yapamadığı her şeyi burada yapabileceğini anlatır. Köydeki herkes, yapmak isteyip de yapamadıklarını bir liste haline getirmiştir ve tek tek bunları yapmaya çalışmaktadır. Şimdi liste yapma sırası Ozan’a gelmiştir…
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öldür Beni Forum Tarih
Ugur Işılak - Susta Öldür Beni N'olur Aşk ve Ayrılık Videoları 5 Mayıs 2012
Bora duran beni öldürdün şarkısı sözleri Yerli şarkı sözleri 12 Ocak 2012
Senin Derdin Beni Birgün Öldürür - Ergün Özkapıcı Müzik Videoları 28 Ağustos 2011
Damla Damla Aksam Sana...Doldururmusun Kalbini Benimle (Resimli Şiir) Resimli Şiirler 22 Mayıs 2011
Beni Yavaş Öldür Kitabı - Çağatay Yaşmut Kitap, Resim ve Dergi 8 Kasım 2010

Bu Sayfayı Paylaş