Ölünce MSN hesabınıza ne olacak

'MSN Diğer Paylaşımlar' forumunda Siraç tarafından 2 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Ölünce MSN hesabınıza ne olacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ölünce MSN hesabınıza ne olacak

  MSN hesabının, resimlerin ya da blog yazılarının sahibi olan kişi öldü, peki ya sonra..

  [​IMG]

  Örneğin bir MSN hesabının, resimlerin ya da blog yazılarının sahibi olan kişi hayata veda ettiğinde, bu kişinin internette yayınladığı materyaller ne oluyor?

  MİRAS BIRAKABİLİRSİNİZ
  Olaya hukuki açıdan bakıldığında sorunun cevabı aslında gayet açık. OUT-LAW.com'da editör olarak görevini sürdüren Struan Robertson'a göre kişi telif hakkına sahip olduğu tüm materyalleri dilediği bir kişiye miras bırakabilir. Robertson'ın bu konudaki düşüncesi ise şöyle: "Diğer bir deyişle eğer istersem, ölümümden sonra internette bulunan fotoğraflarımı veya sitemi bir arkadaşıma bırakabilirim. Bunu yapmadığım taktirde 70 yıl boyunca bu materyaller internet üzerinden yayınlanmaya devam eder ve akabinde yayından kaldırılır."

  Örneğin Facebook gibi sitelerde kullanıcı hesabını pasif konuma getirmediği müddetçe aktif olarak kaldığı biliniyor ve kullanıcı Facebook'taki verilerini kendisi silmediği müddetçe tüm bu veriler aynen hayatta kalmaya devam ediyor.

  Ölümün ardından domain'lerin durumu
  Websiteleri söz konusu olduğunda işler biraz daha karışıyor. Bir domain ismi satın aldığınızda, bu domain'in süresi genellikle 2 yıllık bir süreyi kapsar ve bu sürenin sonunda domain'inizi yenilemezseniz, hakkınız elinizden alınmış olur.

  Bunun yanında kişilerin kendisine ait olan blog sayfalarının durumu da önem teşkil ediyor. Örneğin Wordpress.com, herhangi bir blog hesabı pasif durumda olsa bile bu hesaba ellemiyor ve yayınlanmaya devam ediliyor.

  Bu konuya geniş yer ayıran Forbes dergisine göre, eğer kullanıcılar öldükten sonra hesaplarıyla ilgili planları varsa, bu durumda kullanıcıların kullanıcı adı ve şifreleri gibi anahtar verileri güvendikleri birine vermelerini öneriyor. Bu sayede ölümünün ardından tam yetkiyle donatılmış olan kişi, ölen kişinin hesabını ortadan kaldırabilir.

   

 2. Google

  Google Özel Üye

  paylaşım için teşekkürlerr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ölünce hesabınıza olacak Forum Tarih
Balıklar Ölünce Ne olur, balıklar neden ölür, süs balıkları neden ölür Akvaryum - Balık Dünyası 23 Temmuz 2011
Ölünceye Kadar Romanı Esat Mahmut Karakurt Kitap, Resim ve Dergi 1 Eylül 2010
Hemen kurtulurum sanma ölünce İlahi Sözler Ezgiler 8 Ocak 2010
Böcekler sinekler neden ölünce genelde ters dönüyorlar ? Seviyeli-Ciddi Konular 19 Kasım 2009
Gözlerinde Ölünce. . . Aşk-Sevgi-Evlilik Sözleri 7 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş