Ölü bebeği karnında 4 gün beklettiler

'Yurt İçi Haberler' forumunda NeslisH tarafından 21 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Ölü bebeği karnında 4 gün beklettiler konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İzmir'de, bir yıllık evli Reyhan Savaş'ın ilk bebeğini dünyaya getirme heyecanı kabusa dönüştü. İlk bebeğini dünyaya getireceği için yaşadığı mutluluk, yavrusunun cesedi bir kutuda kendisine teslim edilince trajediye döndü.

  Ev kadını Savaş, şekeri yüksek olduğu için yattığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde son grafide bebeğinin öldüğünün belirlendiğini, buna rağmen suni sancı verilerek 4 gün normal doğum yapmasının beklendiğini öne sürdü. Hastaneyi suçlayan Savaş, “Bebeğimi ölmeden, sezaryenle dünyaya getirebilirlerdi. Bebeğimin öldüğü yetmezmiş gibi beni de öldürmek istediler. Sürekli suni sancı verdiler. Durumum kötüleşince sezaryenle bebeği aldılar. Bir de cesedini kutu içinde verdiler. Bebeğimi ölmeden, sezaryenle dünyaya getirebilirlerdi. Bu nasıl insanlık, bu nasıl tıp. İhmali olanlardan adalet önünde hesap soracağım” dedi.

  Vatan Gazetesi'nin haberine göre, anne olacağı günü heyecanla bekleyen Reyhan Savaş, yaklaşık 20 gün önce hamileliğinin son ayında ağrılarının artması üzerine Ege Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanenin, Kadın Doğum Birinci Servisi'nde tedaviye alınan Reyhan Savaş'ın ölçümlerinde şekerinin yüksek olduğu saptandı. Tedaviyle şekeri normale çekilen Savaş'ın, tedbir amaçlı hastanedeki tedavisine de devam edilmesine karar verildi. Bu sürede, bebeğinin ultrason ve kalp grafileri de çekilen Savaş'ın, yaşının genç olması nedeniyle normal yoldan doğum yapması amaçlandı. Geçen perşembe günü, doğuma günler kala, son kez çekilen kalp grafisinde Savaş'ın karnındaki bebeğinin öldüğü saptandı.

  ÖLÜ BEBEK 4 GÜN KARNINDA BEKLEDİ

  Daha yüzünü bile göremediği bebeğinin öldüğü haberiyle yıkılan Reyhan Savaş, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. İddiaya göre, yaşının genç olması nedeniyle ölü bebeği normal yollardan doğurması istenen Savaş'a suni sancı verilmeye başlandı. Dört gün boyunca suni sancı verilen genç kadının tedaviye tepki vermemesi üzerine ölü bebeği geçen pazar günü sezaryenle alındı.

  UZMANLAR: YAPILAN NORMAL

  Kadın doğum uzmanları ise, uygulamanın normal olduğunu, bu tür durumlarda, normal yollardan doğum yaptırılmasının annenin lehine olduğunu, 15 gün bile beklenebileceğini, tüm tedaviye rağmen sonuç alınamazsa bebeğin sezaryenle alınabileceğini söyledi. Hastane yönetimi ise, konunun araştırıldığını belirtti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Ölü bebeği karnında Forum Tarih
Bebeğin Cinsiyeti Kaçıncı Ayda Belli Olur? Gebelik ve Annelik 5 Kasım 2011
Esra Erol Bebeği - Esra Erolun bebeği resimleri Magazin Haberleri 22 Eylül 2011
Bir Bebeğin Oluşumu, Bebek Ana Rahminde Nasıl Oluşur, Bebeğin Oluşum Resimleri Gebelik ve Annelik 7 Ağustos 2011
Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belli Olur - Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir Gebelik ve Annelik 1 Ağustos 2011
Bebeğin Cinsiyeti Kaçıncı Haftada Belli Olur Gebelik ve Annelik 1 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş