Ölçüsüz Dostluk Kitap Özeti - Henri Troyat

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 9 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Ölçüsüz Dostluk Kitap Özeti - Henri Troyat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ölçüsüz Dostluk Kitap Özet - Henri Troyat Kitapları - Ölçüsüz Dostluk Kitap Tanıtım - Ölçüsüz Dostluk Kitap Fiyatı  Kitap Özet

  20.Yüzyıl Fransız Edebiyatı'nın önde gelen isimlerinden biri olan Henri Troyat'ın sevgi, tutku ve kıskançlık gibi "aşk"ın tüm bileşenlerini işlediği romanı "Ölçüsüz Dostluk", Aras Yayıncılık tarafından okuyucularla buluşuyor.

  Fransa'nın kıyı şeridiyle meşhur Cote d'Azur bölgesinde başlayan hikâye, aşkın ve kıskançlığın, dostluğun ve aynı zamanda ihanetin ustaca işlendiği bir örgüye bürünüyor. Karakterler üzerindeki psikolojik tahlillerin dışında, 1940'lı yılların Fransasını yansıtması bakımından da eser büyük bir önem arz ediyor. Aşkın, ihtirasın, ihanetin ve dostluğun ölçüsüzce yaşandığı bu roman, akıcı dili ve sade anlatımı ile okuyucuyu hikâyenin içine çekiyor.

  Üç ana karakter etrafında şekillenen bu hikâyede, aşkın zamanı geldiğinde ihanete ve ihtirasa nasıl dönüşebildiği, birbirine sıkı sıkıya bağlı iki dostun aşkın büyüsüne kapılarak birbirlerine nasıl ihanet ettikleri anlatılıyor. Yazar Troyat, hikâyenin beklenmedik sonuyla, hayatın bilinmezliğine ve öngörülemezliğine selam gönderiyor.
  (Tanıtım Bülteninden)


  [​IMG]

  Ölçüsüz Dostluk
  Henri Troyat
  Aras Yayıncılık / Roman Dizisi
  Türkçe (Orjinal Dili:Fransızca)
  184 s. -- 2. Hamur-- Ciltsiz -- 13 x 20 cm
  İstanbul, 2010, 1. Basım
  ISBN : 9786055753177
  Etiket Fiyatı : 14,00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş