Öfkeden Sakinliğe Kitabı - Thubeten Chodron

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda SeLeN tarafından 8 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Öfkeden Sakinliğe Kitabı - Thubeten Chodron konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Öfkeden Sakinliğe Kitap Özet - Thubeten Chodron Kitapları Tanıtım - Kitap Fiyatları
  Kitap Özet

  Öfke; kızgınlık, skıntı, sinirlilik, hüsran, kin, kavgacılık, dargınlık, nefret ve hiddet gibi çeşitli duyguları bünyesinde barındırır. Bu yüzden de öfke; içinde taşıdığı yüksek olumsuz enerji birikimiyle, birçok davranış bilimciye göre kontrol edilmesi en zor ve yıkıcı duygular içinde en tehlikelisidir.Bir anlık öfkenin veya nefretin nasıl kendimizi ve başkalarını bedbahlık veren olaylarla ilgili zincirleme reaksiyon başlattığını görebiliriz.

  Öfke ve diğer yıkıcı duygular yalnızca ruhsal sağlımızı tehdit etmekle kalmaz, aynı zamanda bedensel sağlık olarak da bizleri zor duruma sokabilir. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu, öfkeli kişilerin diğer insanlara göre on yedi kat daha fazla hastalıklara yakalanma riski olduğu saptanmıştır.Bu kitap kendimizi öfkeden, dargınlıktan ve kıskançlıktan nasıl kurtaracağımıza dair pratik yaklaşımlar ve uygulamalarla dolu. Öfkenin üstesinden gelmek, daha fazla hoşgörü, sevgi ve bağışlayıcılık sunabilmek için pratik bir rehber arıyorsanız Öfkeden Sakinliğe kitabını içtenlikle tavsiye ederim.

  - Dr. HOWARD C.CUTLER, The Art of Happiness (Mutluluk Sanatı) Ben bir Budist olmasam da pek ala öfkeleniyorum. Thubten Chodron bu kızgın duyguyu söndürmek için serinletici bir bilgelik sunuyor. “Öfkeden Sakinliğe” kolay anlaşılabilir, mistik ve çok yararlı.- VICKI ROBIN, Your Money or Your Life (Paranız ya da Hayatınız)Thubten Chodron; öfke, öfkenin hayatımızda tezahür etme şekilleri ve ustalıkla onu dönüştürme yollarımız hakkındaki kavrayışlarını sunuyor. Hem ilham verici hem de alçakgönüllü bir yaklaşıma sahip olan bu kitabın pek çok insana yardımcı olacağı kesindir.

  - SHARON SALZBERG, A Heart as Wide as the World (Dünya Kadar Geniş bir Kalp)

  Kitap Ön Yüzü

  [​IMG]

  Kitap Künyesi

  Öfkeden Sakinliğe - Thubeten Chodron
  · Okyanus Yayınları
  · Basım Tarihi : 10 - 2010
  · ISBN : 9789756529720
  · Sayfa Sayısı : 160
  · Etiket Fiyatı : 19.00 TL
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öfkeden Sakinliğe Kitabı Forum Tarih
Öfkeden uzak yaşamak İslami Kıssalar & Hikayeler 19 Şubat 2010

Bu Sayfayı Paylaş