Öğretmenlere SBS Uyarısı

'Eğitim Haberleri' forumunda Dine tarafından 8 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Öğretmenlere SBS Uyarısı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  MEB'den öğretmenlere SBS uyarısı


  Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ''Yönetici, öğretmen ve velilerimizin SBS e-Başvuru kılavuzunu mutlaka okumaları ve öğrencileri buna yönlendirmesi" istendi.

  Milli Eğitim Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ''Yönetici, öğretmen ve velilerimizin SBS e-Başvuru kılavuzunu mutlaka okumaları ve öğrencilerimizi buna göre yönlendirmeleri genelge ve duyurularla da hatırlatılmıştır'' denildi.
  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi kapsamında, 7'inci ve 8'inci sınıflar Seviye Belirleme sınavlarının yapıldığı, 6. sınıf öğrencilerinin gireceği Seviye Belirleme Sınavı'nın da 12 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirileceği belirtildi.
  Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı e-Başvuru Kılavuzu'nun, 10. Sınav Konuları bölümünün 3'üncü fıkrasında, ''Öğrenci 2 yabancı dil eğitimi zorunlu olan okullarda öğrenim görüyorsa, velinin okul müdürlüğüne verdiği dilekçede talep ettiği dile ait testleri çözecektir. Okul müdürlüğü velinin bu isteğini e-Okul sistemine işleyecektir'' hükmü yer almasına rağmen, bazı öğrencilerin e-Okul sistemine işlenmiş olan dilden başka bir dile ait testleri işaretlediklerinin tespit edildiği ve bu sebeple de mağdur duruma düştükleri yönünde, bazı görsel ve yazılı basında haberler yer aldığı kaydedildi.
  Açıklamada, ''e-Başvuru Kılavuzu, sınav başvurularından önce yayına konmuş olup, başvuru esaslarını ve sınav uygulamalarını ihtiva etmektedir. Yönetici, öğretmen ve velilerimizin kılavuzu mutlaka okumaları ve öğrencilerimizi buna göre yönlendirmeleri genelge ve duyurularla da hatırlatılmıştır'' ifadesine yer verildi.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öğretmenlere Uyarısı Forum Tarih
Atatürk'ün Öğretmenlere Verdiği Önem nedir Öğretmenlerimizin Bölümü 19 Şubat 2011
Mardin Yeşilli Kaymakamından Öğretmenlere Kutlama Mardin Tanıtımı 23 Kasım 2010
Eğitim Sen, imam öğretmenlere karşı çıktı Eğitim Haberleri 26 Ekim 2010
Öğretmenlere yüzde 50 indirimli tatil kampanyası Eğitim Haberleri 21 Ocak 2010
THY'den öğretmenlere yüzde 25 indirim Ekonomi Ve Borsa 19 Kasım 2009

Bu Sayfayı Paylaş