Öğretmen Daum

'Fenerbahçe' forumunda Dine tarafından 13 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Öğretmen Daum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Kasım 2009

  Öğretmen Daum


  Teknik direktör Daum, dün Can Bartu Tesisleri'ni ziyaret eden FMV Ayazağa Işık İlköğretim okulu öğrencilerine hayat dersi verdi.
  [​IMG]
  Eğitimin önemine dikkat çeken Alman hoca, “Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk de eğitime çok önem vermiştir. Sizler iyi yetişmelisiniz ki; ülkenize faydalı olun. Nasıl futbolcular teknik direktörlerden bir şeyler öğreniyorsa, siz de öğretmenlerinizden öğreneceksiniz ve iyi birer birey olmak için çalışacaksınız” diye konuştu.

  1 soru 1 cevap

  Daum’un “Özer’le Alex karşılaştırmasına gülüp geçiyorum. Özer, ona ulaşmak için yıllarca ter dökmeli” sözü ne derece doğru?

  Alex kariyerli ve tecrübeli bir oyuncu. Alex’in daha önce veliahtı olarak Özer’i göstermesi önemli bir hareket. İyi bir takım kaptanı, genç futbolcuya böyle moral vermeli ve destek çıkmalı. Aynı yıllar önce Hagi’nin Emre’ye yaptığı gibi. Daum’un yorumuna gelirsek, Alman hocalar yetenekli değil de, uzun süreli fizik gücü olan oyuncuları tercih ederler. Dediği gibi, Özer’in Alex olması için tabii ki yılların geçmesi lazım. Böyle yıldızlar bir çırpıda olmuyor. Ama futbolcuya da verilecek moral önemli.

  Hakan Şükür


  Fanatik
   

Bu Sayfayı Paylaş