Öğrencilerin odun kampanyası baca tüttürüyor

'Eğitim Haberleri' forumunda NeslisH tarafından 4 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Öğrencilerin odun kampanyası baca tüttürüyor konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  BİTLİS (İHA) - Bitlis'in Ahlat ilçesinde,sosyal dayanışmanın güzel bir örneğini sergileyen Ergezen İlköğretim Okulu öğrencileri, başlattıkları "Kış geliyor evlerimiz ısınıyor" kampanyası ile muhtaç bir ailenin kışın ısıtması için evlerinden 2'şer parça odun topladılar.

  Okulun Sosyal Yardımlaşma Kulübü öğrencileri 2 yıldır sosyal faaliyetlerini genişleterek, yaşlı ve kimsesizlere, yemek, kışın ise ihtiyaç sahiplerine yakacak yardımı gibi dayanışma faaliyetleri yürütüyor. Çocuklar, ailelerinden izin alarak poşete bırakıp okula getirdikleri 2'şer parça odunu, kamyonete doldurup önceden tespit edilen bir öğrenci ailesine Ergezen İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Zübeyir Ergezen ve öğretmen Nazan Görgen ile birlikte teslim ettiler.

  Öretmen Nazan Görgen, amaçlarının öğrencilerinin yardım ve dayanışma bilincini daha da geliştirmek olduğunu, sosyal sorumluluk ve duygusunu pekiştirmek olduğunu belirtti. Öğrenciler ise yaptıkları yardımları teslim etmenin sevincini yaşadıklarını belirtirken yardımlaşma duygusunu herkesin tatması gerektiğini vurguladılar.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öğrencilerin odun kampanyası Forum Tarih
Tarih ve Dil Fakültesinden yetişecek öğrencilerin ülkemize yapacakları hizmetler nelerdir? Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016
Kurtuluş Savaşında Öğrencilerin Rolü Nedir Tarihi Bilgiler 16 Haziran 2011
YGS Öğrencilerine 45 Günlük Devamsızlık Hakkı Eğitim Haberleri 21 Şubat 2011
2011-2012 Yurtkur yurt dışında okuyan öğrencilerin burs başvurusu Eğitim Haberleri 26 Ocak 2011
Anaokulu Öğrencilerine Şarkı Sözleri Çocuk Şarkıları & Videolar 30 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş