Öğrencilerin Domuz Gribi Aşısı Neden Ay Sonuna Bırakılmaktadır?

'Eğitim Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 6 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Öğrencilerin Domuz Gribi Aşısı Neden Ay Sonuna Bırakılmaktadır? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Öğrencilerin Domuz Gribi Aşısı Neden Ay Sonuna Bırakılmaktadır?

  Eğitim Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç, domuz gribi virüsüne karşı önlem olarak çeşitli illerde okulların tatil edildiğini ve eğitim-öğretime bugün yeniden başlandığını hatırlatarak, “Sağlık Bakanı Bu Aşının Gerekli ve Yararlı Olduğunda Israrcıysa, Öğrencilerin Domuz Gribi Aşısı Neden Ay Sonuna Bırakılmaktadır?” diye sordu.

  [​IMG]

  Kılıç yaptığı açıklamada, domuz gribi aşısında öğrencilerin ay sonuna bırakıldıklarını belirterek, “Bu durumda okulların tatil edilmesiyle ne sağlanmıştır sorusu yanıtlanmalıdır” dedi.

  Kılıç, uzmanların yaptıkları açıklamalarda ilgili aşının bağışıklık sistemini virüse karşı kuvvetlendirme işlevini 15 ile 30 gün arasında yerine getirebildiğine dikkat çekerek, şunları dile getirdi:

  “Aşının öğrencilere ay sonunda ulaşacağı da dikkate alındığında, öğrenciler önümüzdeki 2 aylık süreçte çetin kış koşullarının başladığı günlerde virüs karşısında savunmasız olacaklardır. Bu anlamda Eğitim Sen olarak soruyoruz. Sağlık Bakanı bu aşının gerekli ve yararlı olduğunda ısrarcı olduğuna göre, ilk etap aşılar içinde, Bakanlığın en büyük risk grubu arasında saydığı çocuklar ve gençler, yani öğrenciler neden yer almamaktadır?

  Öğrenciler aşının yapılması ve etkisini göstermesi için gerekli süre zarfında kendilerini virüse karşı nasıl koruyacaklardır? Havaların soğuduğu, kışın etkilerini göstermeye başladığı şu günlerde, yaklaşık 2 ay boyunca öğrencilerin bu virüse yakalanmamaları için nasıl tedbirler alınmaktadır? Yoksa Bakanlığın aklına yine sadece okulları kapatmak mı gelmektedir?”
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öğrencilerin Domuz Gribi Forum Tarih
Tarih ve Dil Fakültesinden yetişecek öğrencilerin ülkemize yapacakları hizmetler nelerdir? Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016
Kurtuluş Savaşında Öğrencilerin Rolü Nedir Tarihi Bilgiler 16 Haziran 2011
YGS Öğrencilerine 45 Günlük Devamsızlık Hakkı Eğitim Haberleri 21 Şubat 2011
2011-2012 Yurtkur yurt dışında okuyan öğrencilerin burs başvurusu Eğitim Haberleri 26 Ocak 2011
Anaokulu Öğrencilerine Şarkı Sözleri Çocuk Şarkıları & Videolar 30 Ekim 2010

Bu Sayfayı Paylaş