Öğrenciler mektuplarıyla kütüphane kurdular.

'Eğitim Haberleri' forumunda HiTMaN47 tarafından 22 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

 1. HiTMaN47

  HiTMaN47 Üye

  Öğrenciler mektuplarıyla kütüphane kurdular. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Öğrenciler mektuplarıyla kütüphane kurdular.
  Yozgat'ın Sorgun ilçesi Gedikhasanlı Beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu öğrencileri,yazdıkları mektupları, beldeyi modern bir kütüphaneye kavuşturdu.

  Yozgat'ın Sorgun ilçesi Gedikhasanlı Beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu öğrencileri, okul müdürü, öğretmenleri ve mahalle muhtarının öncülüğünde yazdıkları mektupları, okul harçlıklarıyla Türkiye'nin değişik illerindeki kuruluş ve kişilere göndererek, 15 bin kitap toplayıp, beldeyi modern bir kütüphaneye kavuşturdu.

  Gedikhasanlı Beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu Müdürü Dursun Pektaş, Türkçe Öğretmeni Yavuz Akman, Merkez Mahallesi Muhtarı Hasan Çakır öncülüğünde öğrenciler, yazdıkları mektubu çoğaltıp, Türkiye'nin değişik bölgelerinde bulunan bin 300 kuruluş ve iş adamlarına harçlıklarını vererek postaladı.

  ''Kitap insanın ufkunu genişletir, dünyayı tanımasını sağlar'' diye başlayan mektupta, ''Bizler kitap okumak istiyoruz. Kütüphane olmadığı için okuyamıyoruz. Araştırma yapmak istiyoruz ama araştıramıyoruz. Bu amaçla kütüphane kurmak istiyoruz. Ülkemiz genelinde kitap toplama kampanyası başlattık. Kampanyamıza katılın'' ifadelerine yer verildi.

  Mektubu alan kuruluşlardan 300'ü 400 koli civarında çeşitli kitapları okula kargo ile gönderdi. Yaklaşık 15 bin kitabı koyacak yer bulamayan öğrenciler, bu kez Kaymakam Ertuğrul Kılıç'a gönderdikleri mektupta beldeye kütüphane yapılmasını istedi. Kaymakam Kılıç ve iş adamlarının desteği ile beldeye modern bir kütüphane yapılarak, kampanya ile toplanan kitaplar raflara öğretmen ve öğrenciler tarafından yerleştirildi.

  Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Gedikhasanlı beldesi Şehit Mustafa Önder İlköğretim Okulu Müdürü Dursun Pektaş, Türkçe Öğretmeni Yavuz Akman, Muhtar Hasan Çakır, öğrencilerden Merve Soysal, Nuran Men, Hasan Tufan'ı makamında kabul ederek, kutladı ve teşekkür belgesi verdi.

  Okul Müdürü Dursun Pektaş, okullarına gönderilen 15 bin kitabın yerleştirilmesi için Türkçe Öğretmeni Yavuz Akman gözetiminde, öğrencilerle birlikte bu üne kadar çalıştıklarını kaydederek, yardımda bulunan 300 kişi ve kuruma teşekkür mektubu gönderdiklerini söyledi. Kütüphaneye sığmayan kitapların bir bölümünü 40 okula gönderdiklerini de belirten Tektaş, ''Adıyaman'dan Kayseri'ye kadar birçok kentimizde bulunan liselere kitap yardımında bulunduk, hala da bulunuyoruz'' dedi.

  (ALINTI)
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Öğrenciler mektuplarıyla kütüphane Forum Tarih
Tarih ve Dil Fakültesinden yetişecek öğrencilerin ülkemize yapacakları hizmetler nelerdir? Sorular ve Cevaplar 7 Eylül 2016
Uluslararası Öğrenciler Günü Hakkında Bilgi Özel Gün ve Geceler 17 Kasım 2012
Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler Atatürk Hakkında Herşey 29 Temmuz 2012
İnternetin Öğrencilere Zararları Nelerdir İnternet ve Network 17 Temmuz 2012
Atatürk'ün yurtdışına gönderdiği kişiler kimlerdir, Atatürk'ün Öğrencileri Atatürk Hakkında Herşey 12 Ağustos 2011

Bu Sayfayı Paylaş