Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 2 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Yumurtalık Meslek Yüksekokulu iletişim - Yumurtalık Meslek Yüksekokulu tarihçe - myo - meslek yüksek okulları - yumurtalık myo


  [​IMG]

  Yumurtalik Meslek Yüksekokulu, Çukurova Üniversitesi Senatosunun onayindan geçen teklifle, 2547 Sayili Kanunun 2880 sayili Kanunla degisik 7/d-2 maddesi uyarinca, 19.02.2000 tarihinde yapilan Yüksek Ögretim Kurumu (YÖK) yürütme kurulu toplantisinda iki bölümle kurulmasi kararlastirilmistir.
  Bu Bölümlerden Iktisadi ve Idari Programlar Bölümünde Ağırlama Hizmetleri Programi, Teknik Programlar Bölümünde ise Su Ürünleri, Seracilik ve Bahçe Kültürleri ve Petrokimya Programlari olarak açilmis ve 2002-2003 Egitim Ögretim yilinda ilk Ögretimine Su Ürünleri Programina 7, Seracilik ve Bahçe Kültürleri Programina ise 4 ögrenci kayit yaptirmistir. 2003-2004 egitim-ögretim yilinda Ağırlama Hizmetleri Programina ilk olarak 29 ögrenci alinmis, ancak Petrokimya Programina altyapi yetersizligi nedeniyle henüz ögrenci alinmamistir.
  Okul binasi Yumurtalik Belediyesince tahsis edilmis olup 4 Katli ve 1600 m2 kapali alana sahiptir. Yüksekokul bünyesinde 5 derslik, 4 Ögretim elemanlari bürosu, 3 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuari, 1 kantin ile 1 adet yemekhane ve çok amaçli toplanti salonu bulunmaktadir.

  Yumurtaliga 10 km mesafede Yumurtalik Meslek Yüksekokulu Arastirma ve Uygulama Istasyonu bulunmaktadir. Arastirma Istasyonunda, Ağırlama Hizmetleri Programinin uygulamalar yapabilecegi 34 adet bungalov uygulama evleri bulunmaktadir. Bu bölge eko tarim ve turizm yapilan çok önemli bir isletmedir. Seracilik ve Bahçe Kültürleri Programi ögrenci uygulamlari için Istasyonda iki adet 1000 m2 cam sera ve iki adet 500 m2 plastik örtü sera ile eko tarim arazileri ile tropik meyve yetistiricilik alanlari bulunmaktadir.
  Su Ürünleri programi için ise Istasyonda Ç.Ü. Su Ürünleri Fakültesine ait deniz canlilari yetistirme istasyonu ve Fakülteye ait bir adet 8,5 m uzunlugunda tekneden yararlanilmaktadir. Ögencilerimiz Istasyonda, teknik olarak ögrenmis olduklari bilgilerin uygulasini yapmaktadirlar. Bu sayede ögrencilerimiz alanlarinda kendi kendilerine neler yapabileceklerini kesin olarak ögrenmis olarak mezun olmaktadirlar.

  Yumurtalik Ilçesi Adanaya 85 Km uzaklikta Akdeniz'in kuzey-dogusunda yer alan, Antik Ayas Sehriyle iç içe yasamaktadir. Yumurtalik henüz dogal yapisi bozulmamis uzun sahile sahiptir. Yumurtalik Ilçesi Deniz Sahilinde eski bir liman sehri olmasi nedeniyle bölge yerli turizmin öncelikli tercih alanlarindandir. Bu nedenle sehrin yaz aylarinda nüfusu 4,5 kat artmaktadir. Ögrencilerin konaklama problemi sehirde bulunan pansiyonlarin hizmetiyle ucuz ve rahat bir sekilde çözülebildigi gibi, isteyen ögrenciler yazlik evleri dayali döseli kiralayip müstakil olarak konaklama sansina da sahiptir.

  İLETİŞİM

  Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokulu
  01680 Yumurtalık/Adana


  Telefon : 0322 6712673
  Faks : 0322 6712674
  İstasyon Tel. : 0322 6712667

  http://yumurtalik.cu.edu.tr
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çukurova Üniversitesi Yumurtalık Forum Tarih
Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgileri Üniversiteler 23 Mart 2011
Çukurova Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgileri Üniversiteler 23 Mart 2011
Çukurova Üniversitesi Karaisalı Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 11 Mart 2011
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilgileri Üniversiteler 4 Mart 2011
Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksekokulu Bilgileri Üniversiteler 2 Şubat 2011

Bu Sayfayı Paylaş