Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 4 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Tıp Fakültesi - Tıp Fakülteleri - çukurova fakültesi - fakülteler


  [​IMG]

  Atatürk Üniversitesi’ne bağlı olarak 1972 yılında Çukurova Tıp Fakültesi adi ile eğitim-öğretime baslamış, 1973 yilinda Ziraat Fakültesi ile birleşerek Çukurova Üniversitesi’ni oluşturmuştur.

  Kuruluşunu izleyen ilk yıllarda eğitim-öğretim Hıfzıssıha Enstitüsü’ndeki barakalarda ve 200 yataklı Numune Hastanesi’nde gerçekleştirilmiştir. 1977 yılından itibaren önce Temel Tıp Bilimleri olmak üzere kademeli olarak Balcalı Kampusü’ne taşınmış, 1987 yılında sağlık hizmetlerinin tümü kampus içindeki hastanede verilmeye başlanmıştır. Acil Servis ve İlk Yardım, Eczane, Kan Merkezi, teknolojinin son ürünleriyle donatılmış modern Merkezi Ameliyathane ve Merkez Laboratuvarlarının yanı sıra öğrencilerin eğitiminde kullanılan Multidisiplin Laboratuvarları ile kaynağını Tıp Fakültesi’nden alan Araştırma ve Uygulama Merkezleri mevcuttur.

  Teknolojinin son ürünü cihazlarla donanmış olan Tıp Fakültesi Hastanesi, 850 yatak kapasiteli olup Güney, Güneydoğu ve Doğu bölgelerimizin önemli bir bölümüne üst düzeyde sağlık hizmeti vermektedir. Hastanenin ek inşaatının bitmesiyle yatak sayısı 1200 olacaktir.

  Fakülte’nin tüm birimlerinde bilgisayar olup, laboratuvarlar, eczane, kan merkezi, hasta kabul ve muhasebe gibi birimler hastane otomasyonuna girmiştir. Kütüphanesi, Hastane içerisinde okuma salonu, akademik, idari personel ve öğrenciler için her türlü ihtiyacı karşılayacak kantin ve kafeterya ile hastane içerisinde 200 kişilik bir toplantı ve konferans salonu bulunmaktadır. Tıp Fakültesinde toplam 501 akademik personel görev yapmaktadır.

  Ulaşım

  Ç.Ü.T.F ve Balcalı Hastahanesi, Üniversitemizin Balcalı kampüsünde yer almaktadır.Balcalı kampüsü Adananın Yüreğir ilçesinde baraj gölü kenarında yer almaktadır.Üniversite kampüsüne gelmekte olan tüm Belediye ve Özel Halk Otobüsleri ve Dolmuşlarla ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır. Bu ulaşım araçlarının üzerinde genelde " Balcalı" veya "Çukurova Üniversitesi" yazmaktadır.Buraya çalışan Özel Halk Otobüsleri genelde "Turuncu" renktedir.
  Kendi özel otoları ile hastanemize gelen hasta ve hasta yakınları için hastanenin önünde ve arkasında açık otopark bulunmaktadır.


  İlgili Kişi :
  Adres1 : Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi
  Adres2 :
  Posta Kodu :
  Telefon : +90 322 338 60 60
  Faks : +90 322 338 69 00

  Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş