Çukurköy Köyü Akkuş Ordu

'Ordu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 16 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çukurköy Köyü Akkuş Ordu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ordu Köyleri -Çukurköy Köyü Akkuş - Çukurköy Köyü Hakkında -Çukurköy Köyü Resimleri


  Köy Muhtarı: SAMİ GÜMÜŞ

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:
  Telefon:
  0 452 611 26 78
  Cep Telefonu:
  0 536 819 54 87

  Demografik Bilgiler:

  Nüfusu:
  2000
  130
  1997
  106
  İle Uzaklığı:
  157 km
  İlçeye Uzaklığı:
  12 km
  Rakım:
  1050 m

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  Sağlık Evi

  Yok
  Sağlık Ocağı
  Yok
  İlköğretim Okulu
  Yok
  PTT Şubesi
  Yok
  PTT Acentası
  Yok
  Su Şebekesi
  Yok
  Kanalizasyon
  Yok
  KÖYÜMÜZDE YAŞANAN SORUNLAR YOLLARIMIZ
  Yol Problemi:
  Köyümüz üç koldan ilçeye ulaşım bağlanmaktadır. Her üç yol stabilize ve yer yer de toprak yol olarak ulaşıma açıktır. Ancak her üç yol da genel olarak 2-3 ay ( Kış Mevsiminde ) ağır kış koşullarından dolayı zaman zaman kapalı kalmaktadır. Bu yol güzergahlarının Karayolları Bakım Ağa içerisine alınması, Köy içi yollarımız ( Mahalleler arası ) tamamen toprak yol olup, en küçük yağmurda ulaşıma geçit vermeyecek kadar çamur olmaktadır. Bakım yapılarak çakıllanıp hiç olmazsa stabilize duruma getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca yol alt yapıları hemen hemen hiç yoktur. Altyapıların acilen tamamlanması gerekmektedir.
  Cingilü, Mocuklu ve Çavuşgil Mahallelerini, Köyün diğer mahallelere bağlayan yol Cingilü deresinden geçmektedir. Bu dere üzerinde Köy halkının uzun yıllar önce imece usulü yaptığı bir köprü bulunmaktadır. Ancak bu köprü motorlu taşıt geçişine uygun değildir. Bu köprü köyün mahallelerinin birbirine ulaşımında çok önemli olmasının yanında, Kiren mahallesinde bulunan Elektrikli Değirmene ulaşmak için de tek bağlantıdır. Bu bağlantı aynı zamanda Kuşculu, Ortabölme, Ormancık ve Çamlıca Köylerimizin de tek güzergahıdır. Köprü için bir başka önemli durum ise, Ketendere, Gedikli, Çavdar, Külekçili, Ceyhan ve Meyveli köylerimizin, Seferli, Salman ve Kuzköy Beldelerimize geçişler için tek seçenektir. Bu nedenle mümkün olan en kısa zamanda bu köprünün motorlu araç geçişine uygun şekilde inşa edilmesi gerekmektedir.
  İçme Suyu:
  Köyümüzde içme suları yetersiz olup, halen köy çeşmeleri şeklindedir. Bu çeşme sularının evlere kapalı sisteme alınması durumunda ancak hem mahalledeki su birkaç eve yetişir. Bu kaynakların yeniden çoğaltılması ve evlere alınarak kullanılmasına olanak sağlayacak miktara kavuşturulması, KÖYÜMÜZDE İÇME SUYU O KADAR AZ Kİ İĞNE KALINLIĞINDA BİLE SU BULSALAR ŞÜKÜR NİYETİYLE ALLAH İÇİN KURBAN KESERLER
  Elektrikle Çalışan Un Değirmeninin Yeniden Çalışır Duruma Getirilmesi:
  Köyümüz Kiren Mahallesinde Köy hizmetleri Genel Müdürlüğünce yaklaşık 20 yıl önce yaptırılan elektrikle çalışan değirmen atıl durumda bekletilmektedir. Bunun birinci nedeni Cingilü deresi üzerinde bulunan köprünün araç trafiğine uygun olmaması, ikinci nedeni ise değirmende kullanılan teknolojinin artık ihtiyaca cevap vermemesidir. Değirmenin teknolojisinin yenilenmesi çok önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Yukarıda belirtilen üç konuda da Ordu Köy Hizmetleri İl Müdürlüğümüze ve Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yardımcı olmaları için ricada bulunuyoruz.
  Telefon Sorunu:
  Köyümüzün Hayatyanı Mahallesinin yarısı, Mocuklu, Çavuşgil ve Cingilü Mahallelerinin tamamında telefon hattı bulunmamaktadır. Bu konuda defalarca müracaat yapılmış olmasına karşın henüz problem çözüme kavuşmamıştır. Akkuş ve Ordu Türk Telekom yetkililerinden bu sorunun çözümü için ilgi beklemekteyiz.
  Tarım, Meyvecilik Sorunları:
  Akkuş Tarım Müdürlüğünden isteğimiz özellikle köylünün çoğunluğunun köyde bulunduğu Temmuz ve Ağustos aylarında tarım ( meyvecilik ) konularında eğitici seminerler düzenlenmesi hususunda gereken önemi göstermesini istemekteyiz.
  [​IMG]


  [​IMG]


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net
  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çukurköy Köyü Akkuş Forum Tarih
Çukurköy Köyü Hakkında Bilgi Merkez Karaman Karaman Tanıtımı 25 Ocak 2011
Çukurköy Köyü Hakkında Bilgi Menemen İzmir İzmir Tanıtımı 9 Haziran 2010
Çukurköy Köyü Kocaali Sakarya Sakarya Tanıtımı 9 Mayıs 2010
Çukurköy Köyü Geyve Sakarya Sakarya Tanıtımı 8 Mayıs 2010
Çukurköy Köyü Havsa Edirne Edirne Tanıtımı 1 Mayıs 2010

Bu Sayfayı Paylaş