Çotlu Köyü Düziçi Osmaniye

'Osmaniye Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 6 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çotlu Köyü Düziçi Osmaniye konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Düziçi Çotlu Köyü Bilgileri - Çotlu Köyü Hakkında - Çotlu Köyü Tanıtımı - Çotlu Köyü Resimleri  Çotlu ,Osmaniye Düziçi ilçesine bağlı bir köyüdür.

  İlçe: DÜZİÇİ

  İl:OSMANİYE

  İle Uzaklığı:43 km

  İlçeye Uzaklığı:13 km

  Rakım:545 m

  Nüfus:

  2000:758
  1997:607

  Köy Muhtarı: TEFİK MEHMET KARABAŞ

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Telefon: 0 (328) 884 43 00
  Cep Telefonu: 0 (542) 374 75 23

  Adını nerden ve nasıl aldığı kesin olarak bilinmeyen Çotlu Köyü'nü, Andırın Köyü'nden gelerek buraya yerleştikleri sanılmaktadır. İlçenin kuzeyinde ve 13 km. uzaklıkta olan köy Haruniye Kaplıcaları'na giden yol kenarındadır. Düldül Dağı eteklerinde kurulmuş olan köyde ekilebilen arazi oranı azdır. Arazisinin engebeli olması nedeniyle ekilebilen alan dar ormanlık alanlar ise geniş yer tutar. Bu durum köyde yeterli tarımsal faaliyet yapılmaması sonucunu doğurmuştur. Köyde hayvancılık alanı bulunmaktadır. Köyün coğrafik yapısından kaynaklanan yetersiz ekonomik işlerlik köy halkını mevsimlik göçe zorlamıştır.çatak köyünden köyümüze gelerk yerleşen MESUT ÇAM ailesi alan mahallesinde ikamet etmektedir.

  Köyde 140 hanede 607 kişi yaşamaktadır. Köye bağlı;orta mahalle (mullalar ki köye ismini veren ve ilk yerleşen sülalenin mahallesidir) Natırmusalar Mahallesi, Tıraşlar Mahallesi,Kılıçlar mahallesi, Arıklar Mahallesi, Kızılali Mahallesi, Zazalar Mahallesi, ALAN Mahallesi ve Kırkgöz Mahallesi bulunmaktadır.

  [​IMG]

  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net

  Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş