Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi

'Liselerimiz' forumunda DeMSaL tarafından 15 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi

  Okulumuz 1992 yılında Anadolu Lisesinin bünyesinde bir şube olarak eğitim ve öğretime başladı. Kurucu müdürlüğünü o zaman Anadolu Lisesi Müdürü olan, Abdulkadir OZULU yaptı. Bir yıl sonra, Çorum Valiliği İl Özel İdaresi tarafından1984 yılında Sakarya İlkokulu olarak yaptırılan, şimdiki 23 Nisan İlköğretim okuluna taşındı. Müdürlüğüne Hasan DEMİRBAŞ atandı.

  1999-2000 Öğretim yılı Eylül ayında, şu anda Mehmetçik Lisesi olarak kullanılan binaya taşındı.2002 yılı Ekim ayında kendi hizmet binamıza taşındık.

  Okulumuz Fen Lisesi karşısında, Spor salonu, 150 öğrencilik kız- erkek pansiyonu, 10 dairelik lojmanı ile çağdaş bir eğitim ve öğretim ortamı oluşturmaktadır. Okulumuzda KABİNET sistemi uygulanmakta olup, öğretmenler kendilerine ait ve derslerinin amacına uygun olarak düzenlenmiş sınıflarda ders yapmaktadır.

  Okulumuz 1999 yılından itibaren Çorum da Üniversiteye öğrenci kazandırma da hep birinci olmuştur.Bu oran %84 ile % 71 arasında değişmektedir.

  Sınav kazanarak gelen öğrencilerimiz, yine sınav kazanarak/seçilerek gelen öğretmenlerimiz tarafından eğitilmektedir.

  Okulumuzda biri müdür başyardımcısı olmak üzere, iki müdür yardımcısı bulunmaktadır.Her branşın öğretmeni vardır. Boş geçen dersimiz bulunmamaktadır.

  Okulumuz Toplam Kalite Yönetimi felsefesine göre yönetilmekte olup çalışan memnuniyeti ve her öğrenci öğrenebilir anlayışının örneklerini sunmaktadır.

  Okulumuzun tüm sınıflarında data projektörleri,bilgisayar,tepegöz bulunmaktadır.Teknolojik gelişmeler okulumuzca yakından takip edilmekte ve öğretmen ve öğrenci kullanımına sunulmaktadır.

  Ayrıca okul binasının her yerinde kablosuz internet bağlantısı mevcut olup,öğretmenler internet kaynaklı materyaller kullanabilmektedir.


  Vizyonumuz:

  Türk milli Eğitiminin amaçları ışığında; dünü, bu günü ve geleceği bütünleştirerek öğretmen olmanın idealini ve değişimi yaşayarak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır.


  MİSYONUMUZ

  Biz... Çorum Anadolu Öğretmen lisesini tercih eden çalışkan ve yetenekli öğrencilerin, özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirip tüm potansiyelini kullanmalarına fırsat tanıyarak, öğretmen yetiştiren yüksek öğrenim kurumlarına yönlendirip, başarılı olmalarını sağlamaktır.


  Çorum Anadolu Öğretmen Lisesiİletişim Bilgileri
  Merkez-ÇORUM
  0364 2251754
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çorum Merkez Çorum Forum Tarih
Çorumda Bulunan Halk Eğitim Merkezleri Çorum Tanıtımı 17 Ocak 2012
Mimar Sinan Anaokulu Çorum Merkez Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Karşıyaka Anaokulu Çorum Merkez Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Buhara Evler Anaokulu Çorum Merkez Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 23 Temmuz 2010
Çorum - Merkez - İnönü Anadolu Lisesi Liselerimiz 15 Haziran 2010

Bu Sayfayı Paylaş