Çok ucuza tatil seceneği

'Seyahat Acentaları' forumunda Siraç tarafından 21 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Çok ucuza tatil seceneği konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çok ucuza tatil seceneği

  Yıldızlı otellerde tatil yapamayan dar gelirlilerin son yıllardaki gözde tatil merkezleri olan Adana'nın Yumurtalık ilçesindeki 15 günlüğü 150 liraya kiralanan ''pansiyon okul''da, 1 Temmuzda açılacak ''turizm sezonu''nun hazırlıkları tamamlandı.

  [​IMG]

  Yumurtalık sahilindeki Atatürk ilköğretim Okulu ve Çok Programlı Lisede eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından başlayan hazırlıklar kapsamında sınıflar, yeni düzen verilerek temizlendi, perdelerin eksikleri giderildi, bahçedeki duş kabinleri yenilendi.

  Denize sıfır konumdaki iki okulda 1 Temmuzda açılacak yeni turizm sezonu öncesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu yıl uygulanacak konaklama ücreti belirledi. Buna göre, 7-8 kişinin kalabildiği sınıflarda, 15 günlük konaklama bedelinin 150 TL olması kararlaştırıldı. Burada tatil yapmak isteyen çok çocuklu ailelerin kişi başı günlük konaklama bedeli ortalama 2 TL seviyesinde kalıyor.

  Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Osman Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni doğrultusunda gerçekleştirilen ''pansiyon okul'' uygulaması sayesinde okullarına gelir sağladıklarını bildirdi.

  Pansiyon okulda temizlik, tuvalet ve duş hizmetlerinin bulunduğunu, sınıflardaki sıraları değerlendirme imkanı sundukları tatilcilerin bunların üzerine serdikleri yataklarda yattıklarını belirten Küçük, ''Genellikle çok çocuklu aileler tercih ediyor. Sınıflarda 7-8 kişi rahatlıkla kalabiliyor. Böyle olunca konaklama ücreti de cezbediyor. Çarşıya pazara yakın olan pansiyon okulda kalan herkes memnun ayrılıyor'' dedi.

  Küçük, son iki yıldır sahilde çadır turizminin yasaklanması nedeniyle boş sınıflarının kalmadığını belirterek, ''Geçen yıl okulumuza 3 bin TL gelir elde ettik. Bu yıl bu gelirin artacağını ümit ediyoruz. Bu sayede de okulumuzun ihtiyaçlarını karşılıyoruz'' şeklinde konuştu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çok ucuza tatil Forum Tarih
Neden birden çok din vardır kısaca Dini Sorular ve Cevaplar 18 Şubat 2017
Türkiye'de kükürt en çok nerede hangi bölgede çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Türkiye'de krom madeni en çok nerede hangi illerde çıkarılır kısaca Türkiye Kültür Ve Tanıtımı 18 Şubat 2017
Hinduizm ve Budizm dinleri daha çok hangi kıtada varlığını sürdürür kısaca Diğer Dinler İnançlar 15 Şubat 2017
Osmanlı en çok hangi devlete karşı toprak kaybına uğradı kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş