Çok eşli Müslüman, İslam Konseyi'ni kızdırdı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda KaRDeLeN tarafından 4 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çok eşli Müslüman, İslam Konseyi'ni kızdırdı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Fransa İslam Konseyi (CFCM), peçeli çarşafla otomobil kullandığı gerekçesiyle para cezasına çarptırılan kadının dört eşle birlikte yaşayan kocasının açıklamalarına sert tepki gösterdi.


  [​IMG]

  CFCM, yayımladığı açıklamayla dört eşi bulunduğu ve bu eşleri sayesinde haksız yere devletten ayrı ayrı yardım aldığı için vatandaşlıktan atılması istenen Cezayir kökenli Lies Hebbadj'in, ''İslam'da metres sahibi olmanın yasal olduğu'' yönündeki sözlerini kınadı.
  Açıklamada, Cezayirli kökenli adamın konuşması, ''utanç verici, tahrik edici, sorumsuz ve İslam'a zarar verici olarak'' nitelendirildi.


  Fransa İçişleri Bakanı Brice Hortefeux, geçen hafta yaptığı açıklamada, birlikte yaşadığı dört kadından 12 çocuğu olan ve yasaların boşluklarından istifade ederek, devletten haksız yere sosyal yardım alan adamın vatandaşlıktan atılmasını talep etmişti.
  Hebbadj ise ''Fransa'da birçok erkeğin metresi olduğunu belirterek, ''Benim vatandaşlığım elimden alınırsa, birçok Fransız erkeğinin de vatandaşlığının elinden alınması gerekir'' diye konuşmuştu.


  Eşlerine şiddet uyguladığı ve çocuklarını eve kapattığı iddia edilen Hebbadj, "Fransa'da bildiğim kadarıyla metrese sahip olmak yasak değil, Müslümanlıkta da yasak değil. Hristiyanlıkta belki yasak. Ama Fransa'da yasak değil'' demişti.
  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çok eşli Müslüman Forum Tarih
7.Sınıf Çokgenlerde Eşlik ve Benzerlik Konu Anlatımı Video izle Eğitim Videoları & Flash ve Slaytları 29 Ekim 2012
Çağdaş Çok Sesli Türk Müziği Nedir? Müzik Türleri ve Enstrümanları 4 Mayıs 2011
Çağdaş Çok Sesli Türk Müziği Hakkında Bilgi Müzik Türleri ve Enstrümanları 18 Mart 2011
Zonguldak - Ereğli - Güneşli Çok Programlı Lise Liselerimiz 7 Mart 2010
Mavi Jeans'ten ROCK&COKE ' a Özel Sesli T-shirtler Populer markalar & Moda 16 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş