Çocuktuk Hepimiz Kitap Özeti Petra Hammesfahr

'Kitap Özetleri & E-Kitaplar' forumunda SeLeN tarafından 9 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çocuktuk Hepimiz Kitap Özeti Petra Hammesfahr konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuktuk Hepimiz Kitap Özet - Petra Hammesfahr Kitapları - Çocuktuk Hepimiz Kitap Tanıtım - Çocuktuk Hepimiz Kitap Fiyatı - İndirimli Kitaplar  Kitap Özet

  Türk okuyucularının “Günahkar”, “Korkulu Bekleyiş”, “Sessiz Kiracı” gibi romanlarıyla tanıdığı Petra Hammesfahr sınıfsal farklılıklar, azınlık sorunları, yabancı düşmanlığı ve eğitim gibi sosyal konulara da değindiği bu kitabında yine okuyanların yüreklerine dokunacak bir öyküye imzasını atıyor.

  Kocasını ve oğlunu trafik kazasında kaybeden Kathi, oğluna çarpan çocuğu ve onun gibi serserileri “asalaklar” olarak görmektedir. Hem onlara hem de hayata karşı çok öfkelidir. Bir gün markette hırsızlık yapan bir gençle karşılaşır. Önce ne yapacağını bilemez, sonra genci takip eder ve onun boş bir köşkte yaşadığını öğrenir.

  Yardım almak için gittiği sosyal yardım kurumundaki Engelbrecht, bu gencin sorumluluğunu Kathi'nin üstlenmesini ister. Kathi bu süreçte bir yandan oğlunun odasını, eşyalarını bir başkasının kullanmasına hiç hazır olmadığını ve çocuğunu büyütürken yaptığı hataları fark ederken, bir yandan da Jörg'ün varlığına gün geçtikçe alışacaktır.

  Jörg, içkici babası, onu hiç umursamayan annesi ve serseri kardeşleri yüzünden evden kaçmıştır. anlayacaktır.


  [​IMG]

  Çocuktuk Hepimiz

  Petra Hammesfahr
  · Epsilon Yayınevi
  · Basım Tarihi : 10 - 2010
  · ISBN : 9789944823289
  · Sayfa Sayısı : 227
  · Çevirmen : Ali Melih Atafırat
  · Etiket Fiyatı : 17.00 TL
   

Bu Sayfayı Paylaş