Çocuklar kitaplarla eğitilmeli

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 5 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Çocuklar kitaplarla eğitilmeli konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Anne-babalar, çocuğunuzun özellikle 0-6 yaş döneminde gelişimine kitaplarla destek olmalısınız..


  [​IMG]  Doğumdan itibaren ilk üç yılda, çocuğun zihinsel gelişimi neredeyse yüzde 80 oranında tamamlanır. Zihinsel kapasitenin geliştirilebilir olduğu gerçeği düşünüldüğünde anne-babaların, özellikle 0-6 yaş döneminde çocuklarının gelişimine destek olmaları mümkündür. Psikolojik Danışman ve Rehber Uzman Hilal Üsküdar Gürbüz'e göre; renkli, büyük resimli ve az yazılı kitaplar çocuklar için mükemmel bir uyarıcı ve gelişim aracıdır. Bu kitaplar; çocuğun dikkat süresini artırır, dinleme becerisi kazandırır, neden-sonuç ilişkisini kurabilmesini sağlar, hayal gücü ve yaratıcılığını destekler, konuşma-dil gelişimini hızlandırır. Resimli çocuk kitapları bir yandan zihinsel gelişimi desteklerken, bir yandan da çocukların okuma ve araştırma alışkanlığının ilk basamaklarını oluşturur.
  0-6 yaş çocukları için kitap seçerken; Renkli ve büyük resimli olmasına, Az sayfalı olmasına, Sayfaların sağlam ve yeterince kalın olmasına, Çok resim az yazı içermesine, İçeriğinin çocuk için uygunluğuna (şiddet vs. içermemesine), Uzman kişilerce hazırlanmış olmasına dikkat edilmelidir.

   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuklar kitaplarla eğitilmeli Forum Tarih
Dünya çocukları sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016
Çocuklarda kabakulak belirtileri tedavisi Çocuk Sağlığı ve Bakımı 24 Haziran 2015
Sokak çocuklarıyla ilgili kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 9 Aralık 2014
Meksika Japon ve Türk çocuklarının benzerlik ve farklılıkları Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Mayıs 2014

Bu Sayfayı Paylaş