Çocuklar Hangi Nedenlerden Geç Konuşuyor ?

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Mavi_Sema tarafından 19 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Çocuklar Hangi Nedenlerden Geç Konuşuyor ? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklar Hangi Nedenlerden Geç Konuşuyor ?

  Daily Mail’deki habere göre, yapılan bir araştırmada erkek çocukların dörtte birinden fazlasının, kızların ise yedide birinin, etraflarındaki yetişkinlerin konuşmalarını anlamalarını zorlaştıran televizyon sesi yüzünden konuşma güçlüğü çektiği belirlendi.​

  [​IMG]

  Birleşik Krallık hükümetine çocuklarla ilgili danışmanlık yapan Jean Gross’un araştırmasında, çocukların yüzde üçünün önemli konuşma problemleriyle karşılaştığı saptandı.

  Araştırmaya göre, televizyon seyretmiyor olsalar bile, arka planda duyulan televizyon sesi yüzünden çocuklar büyüklerin söyledikleri sözleri anlamak için özel çaba sarf etmek zorunda kalıyor.

  Gross, "Beyinlerimiz makinelerden öğrenmeye göre evrimleşmedi. Bebekler bir yüze tepki vermeye ve ebeveynlerinin yüzlerini tanımaya meyilli" dedi.

  YouGov tarafından bin ebeveyn arasında yapılan araştırmada, erkek çocukların yüzde 22’sinin, kızlarınsa yüzde 13’ünün konuşmakta ve başkalarını anlamakta güçlük çektiği belirlendi. Ebeveynlerin dörtte biri de televizyonunun "çoğu zaman" veya "her zaman" açık olduğunu söylediler.

  Çocuklar genelde ilk kelimelerini 10-11 aylıkken söylüyor. Ancak 3 yaşındaki çocukların yüzde 4’ünün hala konuşamadıkları belirlendi.

  (aa)​
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuklar Hangi Nedenlerden Forum Tarih
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016
Atatürk Yaşasa Çocukların Hangi Sorunlarını Çözerdi Atatürk Hakkında Herşey 14 Aralık 2013
Çocukların Büyüme ve Gelişmesi İçin Hangi Vitaminlere İhtiyacı Vardır Çocuk Yemekleri 2 Ağustos 2013
Akraba Evliliği ile Doğan Çocuklarda Hangi Hastalıklar Görülür? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 17 Mart 2012
Hangi Kapta Su Daha Fazla Çocuklar-Eğitici Oyun Çocuk Oyunları 28 Eylül 2009

Bu Sayfayı Paylaş