Çocuklar bu oyunla zayıflayacak

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda =FiRaRi tarafından 24 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

 1. =FiRaRi

  =FiRaRi Üye

  Çocuklar bu oyunla zayıflayacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklar bu oyunla zayıflayacak

  “Obeez Şehri” adlı bilgisayar oyunu ile çocuklar hem oynayacak hem zayıflayacak. Nasıl mı?

  Anne-babalara müjde. “Obeez Şehri” adında bir DVD oyunu ile obezite çocuklarınız çok daha kolay zayıflayacak. Çocuklarınız hem eğlenecek hem zayıflayacak.

  “Vücut Mekaniği: Obeez Şehri’nden Kaçış” adındaki bu oyun küçüklere ve gençlere nasıl ideal kiloda kalacaklarını öğretiyor. Oyunun kuralları çok basit; oyunda Kol Esterol adındaki kötü karaktere karşı olan süper kahramanlara katılıp savaşıyorsunuz.

  Bu savaş Jack Decayd adlı bir adamın vücudunun içinde geçiyor. Eğer Kol Esterol karşısında iyi savaşamazsanız Jack ölüyor. Oyunun çeşitli etaplarında kahramanlar Kol Esterol’e karşı güçsüz duruma düşerlerse bir ses “Jack çok yakında ölecek” diye uyarıyor.

  Nasıl başladı hatırlıyorum
  Oyunun başlangıcında Jack’ın ağzından kısa bir açıklama duyuyorsunuz: “Nasıl başladı hatırlıyorum. Şuradan birkaç cips buradan bir kola derken bu hale geldim. Ve farkına bile varmadan zararlı yiyecekler ve hastalıklar beni tehdit etmeye başlamıştı,hikayemin sonunu ancak siz değiştirebilirsiniz ” diyerek nasıl obez olduğunu anlatıyor.

  Sağlıklı ve zinde bir vücuda nasıl sahip olacaklarını öğrenmiş oluyorlar…

  “Vücut Mekaniği”, son zamanlarda piyasaya sürülen çocuklara ve gençlere daha fazla egzersiz yapmalarını ve daha sağlıklı beslenmelerini öğreten oyunlar zincirinin en son halkası. Her ne kadar çocuklar bu oyunu oynarken hareket halinde olmasalar da sağlıklı ve zinde bir vücuda nasıl sahip olacaklarını öğrenmiş oluyorlar.

  Oyun geçtiğimiz Salı günü Amerika’nın çeşitli dükkânlarında satışa sunuldu.

  Video ve bilgisayar oyunları sadece Amerika’da 12,5 milyar dolarlık bir pazara sahip ve geçtiğimiz yıllarda Amerikan hükümeti çocukların yüzde 17’sinin obez olduğu ve milyonlarca insanın fazla kilolardan sağlık problemi çektiği açıkladı.

  Yetkililer bu gibi bilinçlendirici oyunlarla çocukların sağlıklarına ve yeme alışkanlıklarına daha fazla dikkat etmelerini sağlayacaklarından umutlu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuklar oyunla zayıflayacak Forum Tarih
Oyunların Çocuklar Üzerindeki Olumlu Etkileri Nelerdir Çocuk Oyunları 25 Ocak 2014
Halkada çocuklara oynatabileceğiniz oyunlar Çocuk Oyunları 29 Ekim 2012
Çocuklar İçin Harf Bulmaca Oyunları Çocuk Oyunları 9 Nisan 2012
Çocuklar İçin Şekillerden Oyunlar Çocuk Oyunları 9 Nisan 2012
Çocuklar İçin Hafıza Testi Oyunları Çocuk Oyunları 9 Nisan 2012

Bu Sayfayı Paylaş