Çocuklar İçin Kukuletalı Bere ve Hırka Takımı Modeli (Açıklamalı)

'El İşi Çocuk Bebek Örgüleri' forumunda Mavi_inci tarafından 25 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Çocuklar İçin Kukuletalı Bere ve Hırka Takımı Modeli (Açıklamalı) konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklar İçin Kukuletalı Bere ve Hırka Takımı Modeli (Açıklamalı)

  [​IMG]

  Yapılışı:


  ARKA:
  63 ilmek başlanır, modelli örgü ile örgüye devam edilir. Kol kesimi yapmadan beden boyu 35 cm’de arka yaka ortasından 14 ilmek kesilir, toplam 37 cm olana kadar yanlarından her sırada 4′er ilmek kesilip, omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilip bitirilir.
  ÖN: 37 ilmek başlanır, ön bant 6 ilmek 1+1 lastik örülüp diğer ilmekler modelli örgü ile örülür. Beden boyu 28 cm’de ön yaka için önce 6 ilmek daha sonra omuz hizasına kadar her sırada l’er ilmek kesilip omuzlarda kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça örülürken ön bantta eşit aralıklarla 6 ilik açılır.

  KOL: 43 ilmek başlanır, 2 sıra 1+1 lastik örülür. Lastik üstü modelli örgü ile devam edilir. | 59 ilmek olana dek yanlardan ara ara ilmek artışı yapılır. Kol boyu 26 cm’de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

  YAKA:
  Yaka etrafından şişe 84 ilmek toplanarak 3 cm çift lastik örülür. (Çift lastik: Düz r ilmekler örülmeden alınıp, ters ilmekler örü- ] lür. Her sırada düz ilmekler örülmeden alınıp, ters ilmekler.)

  BERE:
  56 ilmek başlanır, 2 sıra 1+1 lastik j örülüp, lastik üstünde aralıklı 4 ilmek art- | j tırılarak 60 ilmeğe ulaşılır. 11 cm düz örülür. m Daha sonra 2 sırada bir 4 kez eşit aralıklar-II la 3 ilmek birlikte örülüp kesilir. 28 ilmek ■ kalınca 6 sıra düz örülüp tepede 3 ilmek |P kalana dek l’er ilmek kesilir. Ucuna püskül yapılır.

  ÖRGÜ MODELİ
  :1 ters 1 düz ı örülür. Arka sırada düzler bol olarak örülmeden boş alınır. İlk iki sırada bir, bu işlem kaydırarak yapılır. (Bir sıra önceki boş alınan 2 düz ilmeğin arasındaki düz ilmek boş alınarak kaydırma yapılır.)
  Alıntı
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuklar İçin Kukuletalı Forum Tarih
Çocukların Ders Çalışması İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 11 Şubat 2014
Kısa Çocuk Masalları Çocuklar İçin Kısa Masallar Çocuklara Masallar Fıkralar 9 Şubat 2014
Çocuk Masalları Kısa, Çocuklar için kısa masallar Çocuklara Masallar Fıkralar 16 Aralık 2013
Kız Çocuklar İçin Kısa Saç Modelleri Çocuk Giyimi & Çocuk Modası 22 Ekim 2013
Çocukların Büyüme ve Gelişmesi İçin Hangi Vitaminlere İhtiyacı Vardır Çocuk Yemekleri 2 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş