Çocuklar İçin Alarmlı Cep Telefonu

'Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller' forumunda DeMSaL tarafından 28 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çocuklar İçin Alarmlı Cep Telefonu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuklar İçin Alarmlı Cep Telefonu - Çocuklar İçin Cep Telefonu  Japonya'nın önde gelen telekom firması NTT Docomo yenilikçi ve ilginç ürünleriyle dikkat çekiyor. 2010 Mobil Dünya Kongresi'nde haber yaptığımız iki ye ayrılabilen ve bağımsız olarak kullanılabilen iki parçalı yeni smartphone cep telefonu bunun en iyi örneği. Yazılım uygulamaları çok net olmamaklar birlikte bu tür yenilikler sonuçta son kullanıcılar açısından çok yararlı ürünlere dönüşüyor. Yolunuzu ve ilgi çekici enteresan noktaları bulmanıza yardımcı olan GPS çözümleri de buna iyi bir örnek. Fakat yanık gelecekte, eşya veya insanların konumunu tespit etmemize yardımcı olacak ürünler gibi daha ilginç diğer uygulamalarla karşılaşma ihtimalimiz de mevcut.

  [​IMG]

  NTT Docomo, Barselona'da düzenlenen MWC 2010 Mobil Dünya Kongresi'nde Imadoco olarak adlandırdığı yeni bir servisini tanıttı. Bu servis kullanıma sunulduğunda örneğin çocuklarınızın nerede olduğunu tespit etmede olduğu gibi insanların konumlarını belirlemek mümkün olacak. Tespit etme işlemi istendiği zaman komuta bağlı olarak ya da sürekli belirli periyodik aralıkla gerçekleştirilebilecek.

  [​IMG]

  Etkinlikte sergilenen özel çocuk cep telefonunun çekilebilen kısa bir kordonu bulunuyor. Telefonun bu kordonu çekildiğinde yüksek sesli bir alarm devreye giriyor ve telefonu kullanan çocuğun ebeveynine Imadoco servisi üzerinden bir e-posta mesajı gönderilerek bir şeylerin yanlış gittiğine dair uyarı veriliyor.

  [​IMG]

  NTT Docomo servisi ve cep telefonu üzerinden çocukların güvenliği konusunda kullanılabilen bu tür bir teknoloji spor karşılaşmalarında veya akla gelebilecek diğer alanlarda da kullanıma sokulabilir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuklar İçin Alarmlı Forum Tarih
Çocukların Ders Çalışması İçin Okunacak Dua Dualarımız Dua paylaşımları 11 Şubat 2014
Kısa Çocuk Masalları Çocuklar İçin Kısa Masallar Çocuklara Masallar Fıkralar 9 Şubat 2014
Çocuk Masalları Kısa, Çocuklar için kısa masallar Çocuklara Masallar Fıkralar 16 Aralık 2013
Kız Çocuklar İçin Kısa Saç Modelleri Çocuk Giyimi & Çocuk Modası 22 Ekim 2013
Çocukların Büyüme ve Gelişmesi İçin Hangi Vitaminlere İhtiyacı Vardır Çocuk Yemekleri 2 Ağustos 2013

Bu Sayfayı Paylaş