Çocukları hastalıktan oynayarak koruyacaklar

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çocukları hastalıktan oynayarak koruyacaklar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  İzmir'deki ilköğretim okulu öğrencilerinin dikkatini, bulaşıcı hastalıklardan korunma ve hijyen konusuna çekmek, farkındalık yaratmak ve bilgi düzeyini artırmak amacıyla proje başlatıldı.

  [​IMG]

  İZMİR - İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER) ve Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi Baştabipliği ortaklığında ''Hijyen ve Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma'' projesi başlatıldı.

  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Şenol Sarıavcı, kirli ellerde çok sayıda bakteri bulunduğuna dikkati çekerek, el temizliğinin çok önemli olduğunu söyledi. Son dönemde grip salgınlarının gündemde olduğunu hatırlatan Sarıavcı ''Grip ve benzeri bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde hijyen birinci etken. Okul gibi kalabalık ortamlardaysa hijyen daha da önemli. Okullarda çeşitli eğitimler düzenledik ve onlardan sonra hem çocuklarda hem de ailelerde olumlu davranış değişikliği gördük'' diye konuştu.

  DOKTORLAR OYNAYARAK ANLATACAK

  Proje kapsamında, doktor ve hastane çalışanlarından oluşan bir grup, hijyen ve bulaşıcı hastalıklardan korunma yollarını tiyatro oyunuyla anlatacak. Tüm ilköğretim okullarında sergilenecek oyunun, çocukları eğlendirirken bilinçlendirmesi planlanıyor.

  Proje kapsamında farkındalık yaratma amacıyla ilköğretim 1, 2, ve 3. sınıf öğrencileri için ''hijyen'' konulu resim, 4. ve 5. sınıf öğrencileri için ise ''bulaşıcı hastalıklardan korunma'' konulu kompozisyon yarışması yapılacak.

  AA
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocukları hastalıktan oynayarak Forum Tarih
Dünya çocukları sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016
Sokak çocuklarıyla ilgili kompozisyon örneği Edebi Türler Halk Edebiyatı 9 Aralık 2014
Meksika Japon ve Türk çocuklarının benzerlik ve farklılıkları Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Mayıs 2014
Çocukların nasihatten çok iyi örneğe ihtiyacı var ne demek anlamı açıklaması Güzel Sözler-Mesajlar 20 Nisan 2014

Bu Sayfayı Paylaş