Çocuk Yapmanın Doğru Zamanı Ne?

'Gebelik ve Annelik' forumunda Dine tarafından 16 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Çocuk Yapmanın Doğru Zamanı Ne? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Nereden bilebilirdik zaman hızla geçecek, oyunlarımız bitecek ve bizler gerçek “anne-baba” olacaktık. Peki, bu oyun ya da hayallerin bir gün büyük bir kâbusa dönüşebileceği hiç aklımıza gelir miydi?

  İstediğimiz zamanda çocuk sahibi olmanın önünde bir sürü engellerle karşılaşacağımızı söyleseledi bize gülmezmiydik o vakitler. Hemen başka bir oyuna geçerdik çocuk kalabilseydik.

  Artık yetişkinler klübündeyiz ve saklambaç oynamak zaman kaybı. Öyleyse “hadi çocuk yapalım” demeden önce neler yapılmalı, hayata nasıl hazırlamalısınız kendinizi? Önce aynada kendinize bir bakın isterseniz, tartıya çıkın da diyebilirdim ama aynaya bakmak şimdilik yeterli olabilir.

  Artık ideal kilonuzun ne olması gerektiğiyle ilgilenmek için iyi bir nedeniniz var; eve, hayatınıza yeni bir ortak hazırlığındasınız. Bunun için psikolojinizi hazırladığınızı varsayalım ki “ben çocuk istiyorum” demek buna hazır olduğunuzun yeterli bir göstergesi değildir.

  Hadi ama aynanın önünde de çok zaman kaybetmenin size faydası olmayacağı için gerçeklerle yüzleşme zamanı. Fazla kilolar ya da olması gerekenden düşük kilolar normal yumurtlama fonksiyonlarınızı bozarak gebelik şansını azaltabilir, gebe kaldığınızda sorunlar yaşamanıza neden olabilir, anestezi ihtiyacınız olduğu zaman gene vücut ağırlığınızdan kaynaklanan sıkıntılar yaşanabilir.

  Şimdi tüm bunları bilerek önlenebilir risklerden uzaklaşmanın zamanıdır. İhtiyacınız doğrultusunda bir diyetisyenin yardımına başvurabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuk Yapmanın Doğru Forum Tarih
Dünya çocukları sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Çocuk hakları sloganları Güzel Sözler-Mesajlar 8 Şubat 2017
Çocuk eğitiminde anne mi daha çok rol oynar baba mı? Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Ekim 2016
Okul ve arkadaş çevresinin çocuk üzerindeki etkileri nelerdir? Çocuk ve İslamda Eğitim 2 Ekim 2016
Anne ve babanın çocukların iyiliğini istediklerini hangi davranışlarından anlayabiliriz Sorular ve Cevaplar 10 Nisan 2016

Bu Sayfayı Paylaş