Çocuk Vitaminleri

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çocuk Vitaminleri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  çocuk sağlığı - çocuk sağlığı için önemli vitaminler


  [​IMG]
  Mikro-Gen ilaç tarafından çocuklar için “Nutrigen çocuk gelişim şurupları” markası altında île geliştirdiği”Ferromîxîn” ve “Vitamixin” adlı vitamin ve mineral takviyeleri Avrupa lansmanı, Londra’daki Nutri Centre’de yapıldı, ingiliz basınının da yoğun ilgi gösterdiği lansmana Türkiye’den de gazeteciler katıldı. İngiliz medyasında sağlık alanında referans noktalarından biri olarak kabul edilen, ingiltere’nin en saygın Üniversitelerinden Cambridgede öğretim görevlisi olan Dr. Sarah Brewer ve Dr. Altuğ Barut’un sunumu ile gerçekleştirilen lansmanda, ingiliz çocuklarının gelecekleri için bu Türk vitaminlerine duyulan güvenin altı çizildi.

  Dr. Altuğ Barut, “Nutrigen” markasının, çocukların farklı ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş, nutrigenomikler ile güçlen-dirilmiş çocuk gelişim şurupları olduğunu ve Nutrigen markası altında İngiltere’de 2 adet toz form ve 6 adet şurubun satışa sunulduğunu bildirdi. Vitamin ve mineral şurubu sevmeyen veiçirilemeyen çocuklar için özel olarak geliştirilen “Ferromixin” ve “Vitamixin”vitamin-mineral tozu formlarıdır.

  Kokusuz ve toz formda olduğu için çocukların yemeklerine karıştırılarak fark etmeden yedirilebilen bu iki vitamin ve mineral, ebeveynlerin yardımına koşuyor. “Ferromixin” ve “Vitamixin”‘in kalitesi ve farklı özellikleri ile ingiltere Sağlık Bakanlığının izniyle satışa sunulduğunu belirten Dr. Altuğ Barut, bu ürünlerle birlikte ingiltere’de bedeli devlet tarafından karşılanan, toplam 3 takviye olacağını ifade etti.

  İNGİLİZ DOKTORUN TURK VİTAMİNLER İLE DENEYİMİ


  ingiltere’de “Doktorlardan ücretsiz olarak sağlanabilen Nutrigen saşe formları en önemli özelliği toz şeklinde olması ve bu tozun soya yağı tabanlı bir mikro kapsülle kaplanmış olması nedeniyle içindeki mineral ve vitaminlerin besinlerle çocuklara oranla vücut ve zeka yapıları yönünden daha iyi geliştikleri belirlendi.

  “Ferromixin ve Vitamixin çok yaratıcı, insanların çocukları için kullanmaktan çekinmeyeceği iki ürün. ingiltere’de sağlık ziyaretçileri 6 aydır bu ürünleri kullanıyor. Nutrigen’in, bu anlamda önemli bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. Unutmayalım ki gıdaların besleyici öğelerinde son yıllarda önemli azalmalar var, bu nedenle çocuklara vitamin ve mineral desteğinin mutlak suretle yapılması gerekir
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş