Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

'Dekorasyon' forumunda SeLeN tarafından 6 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çoçuk Odası Dekorunda Dikkat Edilmesi Gerekenler - Çoçuk Odası Modeller - Çoçuk Odası Dekor

  Çocuk odaları her ebevyn için büyük önem taşımaktadır. Özellikle çocukların gelişimini rahatlıkla tamamlayabilmesi için çocuk odası dekorasyonuna da önem vermeniz gerekir. Aydınlatma, mobilya, oda da kullanılan renkler, oyuncaklar, televizyon doğru bir şekil de seçilmeli ve yerleştirilmelidir. Bu nedenle çocuk odası dekorasyonuna da ağırlık vererek titiz davranmanız gerekir.


  [​IMG]

  Öncelikle çocuk odası dekorasyonuna renklerden başlamanız gerekir. Odanın çocuk odası dekorasyonu olması ile birlikte renkler de zeka açıcı ve zekayı temsil eden renkler seçilmelidir. Örneğin yeşil rengi çocuk odaların da kullanılmalıdır. Çünkü fıstık yeşilinin zekayı açma özelliği bulunmaktadır. Yeşil gibi açık ton da renkler kullanarak çocuklarınızın huzurlu bir ortam da büyümesini sağlayabilirsiniz.

  Çocuk odasın da kullanacak mobilyalar çocuklarınızın yaşına göre seçilmelidir. Çocuğunuzu 0-5 yaş arası ise beşik kullanmalısınız. Fakat beş yaşından fazla büyük çocuklarınız için yatak kullanmalısınız. Yatakların konforlu ve yüksek olmamasına dikkat ediniz. Daha çok yatak olarak bazaları tercih edebilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş