Çocuğunuzu tatilde bilgisayar başında unutmayın

'Çocuk Sağlığı ve Bakımı' forumunda Dine tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

 1. Dine

  Dine Özel Üye

  Çocuğunuzu tatilde bilgisayar başında unutmayın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Mümkün olduğunca çocuğunuzla fazla vakit geçirin.

  Çocuğun okul yaşantısı kadar ailesiyle birlikte zaman geçirmesinin de onun sağlıklı gelişimi açısından büyük önem taşıdığı belirtildi. Türkiye Gönüllü Eğitimciler Derneği Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan, yarıyıl tatili konusunda ailelere önemli tavsiyelerde bulundu. Çocukların yarıyıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için anne babaların ilgi göstermesini isteyen Erdoğan, "Ailesinden bu ilgiyi göremeyen çocukların büyük bir bölümü ne yazık ki 'bilgisayar¸ televizyon ve cep telefonu' ile zamanlarını değerlendirmektedir." diye konuştu.
  Özellikle, çalışan anne ve babaların, izinlerinin bir bölümünü çocuklarının tatil döneminde kullanmasını tavsiye eden Erdoğan, bunun, aile içi iletişimi artıracağının altını çizdi. Çocuğun okul yaşantısı kadar ailesiyle birlikte zaman geçirmesinin de onun sağlıklı gelişimi açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapan Erdoğan, "Açıkça ifade edeyim ki okulların tatil olması nedeniyle biraz daha rahat ve toleransla karşılanan çocuklar bu üç teknolojik aygıtı doğru ve zamanında kullanmadıkları sürece zamanlarını yanlış değerlendirdikleri gibi, sanal alemden hayatın gerçeklerine dönebilmede bir bocalama yaşıyorlar, tatilin bitmesi ile birlikte derslere, arkadaşlarına ve sonuçta okula uyum sağlamada zorluklar çekebiliyorlar." şeklinde konuştu.
  Karşılaşılabilecek tüm bu sorunları aşmak için ailelerin çocuklarıyla birlikte olmasını isteyen Erdoğan, beraber zaman geçirmek için fırsatlar aranması gerektiğini, çocuğa tatilin sürekli rahatlık anlamına gelmediğinin anlatılması gerektiğini söyledi.
  Çocuklarla ortak programlar yapılmasını isteyen Erdoğan, "Bu programın içinde akraba ziyaretleri, eğlence, kitap okuma, sinema, tiyatro gibi faaliyetlerin yanı sıra mutlaka zayıf derslerini destekleme ve tekrar için sıkıcı olmayan bir çalışma programı uygulanmalıdır." önerisinde bulundu.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuğunuzu tatilde bilgisayar Forum Tarih
Çocuğunuzu Allah İle Korkutmayın Çocuk ve İslamda Eğitim 24 Haziran 2010
Çocuğunuzun geç konuşması normal mi, yoksa bir konuşma bozukluğu sorunu mu var? Çocuk Sağlığı ve Bakımı 20 Nisan 2010
Çocuğunuzun Yeteneğini Keşfedin - Sabiha Paktuna Keskin Kitap, Resim ve Dergi 13 Nisan 2010
Çocuğunuzun Odasını Yaşına Göre Dekore Edin Çocuk Giyimi & Çocuk Modası 9 Nisan 2010
Çocuğunuzu şiddetten korumanın yolları!.. Çocuk Sağlığı ve Bakımı 19 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş