Çocuğunu Okulda Bekleyen Veli Kitap Okuyacak

'Eğitim Haberleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_Sema

  Mavi_Sema Özel Üye

  Çocuğunu Okulda Bekleyen Veli Kitap Okuyacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çocuğunu Okulda Bekleyen Veli Kitap Okuyacak

  Okula çocuğunu almak için giden veliler Zilin çalmasını Kitap okuyarak bekleyecek.

  Yeni eğitim-öğretim sezonunun açılmasıyla 15 milyon öğrenci ders başı yaptı. Yaklaşık 1 milyon 250 bin minik serçe, ilk defa yuvadan uçtu. Ancak küçük öğrenciler, hâlâ kendi ayakları üzerinde duramıyor. Anne-babalarıyla okula gidip geliyorlar.

  Çıkışta çocuğunu almak için okula giden veliler, son ders zilinin çalmasını el işi yaparak ya da sohbet ederek bekliyor. AK Partili İstanbul İl Özel İdaresi Meclis üyesi Hüseyin Yüksek, ders çıkışına gelen anne-babalar için 'Velilere Kitap Okuma Kampanyası' başlattı. Proje kapsamında velilerin hem kitap okuması hem de çocuklarına okumayı teşvik etmesi amaçlanıyor.

  Anne-babaların okul önlerinde en az yarım saat harcadıklarına dikkat çeken Yüksek, "İlköğretim öğrenci velileri, çocuklarını okula almaya geldiklerinde kimi zaman soğuk ve yağmurda üşürken, kimi zaman da kavurucu sıcakla bunalıyor. Bazen de dedikodu ve kavga gibi sürtüşmeler yaşanıyor. Tüm bu olumsuzlukları gidermek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak için böyle bir çalışma başlattık." dedi.

  Kampanya çerçevesinde veliler, kütüphane, okuma, spor veya toplantı salonları ya da o saatte boş olan sınıflarda kitap okuyacak. Kitaplar okul, milli eğitim ve özel idare tarafından karşılanacak. Proje, pilot olarak 24 Kasım'da Beykoz'da başlayacak. Daha sonra sırası ile tüm İstanbul'da 39 ilçeye yayılacak. Bölgedeki okullarda gerekli görüşme ve çalışmaları yaptıklarını anlatan Yüksek, "Beykoz'da 48 ilköğretim okulu var. Bu çalışmaya hepsi canı gönülden destek veriyor." diye konuştu. Beykoz Çiğdem İlköğretim Okulu Müdürü Kazım Bozbay ise kampanyaya verdiği desteği şöyle dile getirdi: "Gerekli kitap desteği sağlandıktan sonra velilerimize çok amaçlı salonlarımızı okul çıkışlarında tahsis edeceğiz. Kitap okuma kampanyası ile velilerimiz hem sıcak bir ortamda çocuklarını bekleyecek hem de evlatlarına güzel bir örnek olacak."
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çocuğunu Okulda Bekleyen Forum Tarih
Eskimo Çocuğunun Yaşamı Hakkında Bilgi Seviyeli-Ciddi Konular 15 Şubat 2014
İlkokul Kayıt Sonuçları - Çocugunuz Hangi Okula Kaydedildi? E - Okul 23 Temmuz 2012
Yay Burcu Çocuğunun Özellikleri Burçlar Alemi - Astroloji 22 Temmuz 2012
Başak Burcu Çocuğunun Özellikleri Burçlar Alemi - Astroloji 22 Temmuz 2012
Aslan Burcu Çocuğunun Özellikleri Burçlar Alemi - Astroloji 22 Temmuz 2012

Bu Sayfayı Paylaş