Çizgi Film Kahramanları - Alyx Vance

'Masal Kahramanları' forumunda DeMSaL tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çizgi Film Kahramanları - Alyx Vance konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çizgi Film Kahramanları - Alyx Vance  Alyx Vance, Valve firmasının geliştirdiği Half-Life 2 ve devamında gelen Half-Life 2: Episode One ile 2007 senesinin üçüncü çeyreğinde çıkması beklenen Half-Life 2: Episode Two oyunlarında yer alan hayali bir oyun kahramanıdır. İlk oyunda karşılaşılan Dr. Eli Vance'in kızıdır. Oyunun bir kısmında ve Half-Life 2: Episode One'ın tamamında oyuncuya yardım eder. Alyx yirmili yaşlarının ortalarında, Combine denen bir yaratık ırkının saldırısına direnen birisi olarak oyunda geçer. Alyx Vance karakterinin görüntü ve sesi için Merle Dandridge isimli bir sinema oyuncusu ve şarkıcı kullanılmaktadır.

  [​IMG]

  Aile

  Alyx Dr. Eli Vance'in kızı olarak tanıtılır. Alyx'in annesi, Azian, Black Mesa East bölümünde bir fotoğrafta görünür. Azian Half-Life'da geçen Black Mesa kazasından önce Alyx ile beraber Black Mesa'nın sosyal tesislerinde yaşamaktadır ancak, Black Mesa kazası ile yaşamını yitirmiştir.

  Kişilik ve Yetenekler

  Alyx oyunda Combine bilgisayar sistemlerine rahatlaıkla girebilen ve onları yeniden programlayabilen bir bilgisayar korsanı olarak göze çarpar. Bilgisayarlara giremediği zaman ise yanında taşıdığı elektronik bir aletle kapıları açabilir. Ayrıca Episode One'da "rollermine"ları da bu cihazla yeniden programlayarak Combine'lara saldırtmıştır.

  Alyx oyunda daha çok arkadaş canlısı bir tavır sergilemesine rağmen, Dr. Mossman'a karşı hep ters davranır. Bunun Dr. Mossman'ın Alyx'nin babasına duyduğu oyunun bazı bölümlerinde geçen diyaloglardan anlaşılabilir. Ancak Half-Life 2 oyunun sonunda Dr. Mossman'ın Alxy, babası ve Dr.Freeman'ı Dr.Breen'den kurtarması sayesinde Alyx'nin Dr. Mossman'a olan davranışı tamamen değişir.

  Half-Life 2nin bazı bölümlerinde Gordon Freeman ve Alyx arasında duygusal bir bağ başlayacakmış gibi bir izlenim verilir. Episode Oneda bu devam etmektedir. Ayrıca Alyx Vance'nin şakacı ve espiritüel bir kişiliğe sahip olması da oyunda iyice vurgulanır. Zombi Combine'ler için Zombine benzetmesi buna örnek verilebilir
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çizgi Film Kahramanları Forum Tarih
Çizgi Film Kahramanı Resimleri, Çizgi Film Kahramanları Duvar Kağıtları Masal Kahramanları 11 Nisan 2012
Çizgi film kahramanlarının özellikleri, Çizgi film kahramanlarının resimleri Masal Kahramanları 11 Ağustos 2011
Çizgi Film Kahramanları - Çizgi Filim Karekterlerinin İsimleri Masal Kahramanları 20 Haziran 2011
Hareketli Çizgi Film Kahramanı Avatarları - Çizgi Filim Kahramanları Resimleri Masal Kahramanları 2 Kasım 2010
Çizgi Film Kahramanları - Aes Sedai Masal Kahramanları 3 Mart 2010

Bu Sayfayı Paylaş