Çinlilerin Ay Merakı

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 3 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Çinlilerin Ay Merakı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sessiz sedasız Ay'ı inceliyorlar. Taykonotlar çoktan Ay'a indi. Şimdi yeniden gidiyorlar.  Çinliler 5 yıl önce Ay'a gidip gelmeye başladı. Ama Amerika ve Rusya'dan farklı olarak bu işi daha sessiz yapmayı tercih etti. Şimdi 3. insanlı Ay misyonuna hazırlanıyorlar. Çin, uzaya üçüncü insanlı uçuşunu öne alarak bu ay sonunda yapacak. Hong Kong'da yayınlanan Wen Wei Po gazetesinin haberine göre, insanlı roket "Şenzu-7"nin fırlatılışı, Pekin'deki engelliler olimpiyatının sona erdiği 17 Eylül ile Çin'in ulusal bayramı olan 1 Ekim arasındaki bir tarihte yapılacak.

  Başka ayrıntı vermeyen gazete, bu dönemin fırlatma açısından "Şenzu-7" için en uygun dönem olduğunu yazdı. Çin'in insanlı füzesi, başkent Pekin'in 1000 kilometre kadar batısındaki Jiuquan uzay üssünden fırlatılacak.

  Basının daha önce ekim veya kasımda yapılacağını yazdığı bu uçuşla, Çin'in uzaya 3 "taykonot" (astronot) göndermesi ve daha önce yapılan resmi açıklamalara göre bunlardan birinin Çin'in uzaydaki ilk yürüyüşünü yapması bekleniyor. Çin, 2003'te ilk kez Albay Yang Livei'yi uzaya göndererek, Sovyetler Birliği ve ABD'nin ardından uzaya insan gönderen üçüncü ülke olmuş, 2005'te de 5 günlük bir görev için yörüngeye iki astronot göndermişti.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çinlilerin Merakı Forum Tarih
Çinlilerin dini inancı kısaca Diğer Dinler İnançlar 18 Şubat 2017
Çinlilerin Yaptığı İcatlar Nelerdir Tarihi Bilgiler 9 Ocak 2014
Çinlilerin Copy Nokia N900 Telefonu Nokıa 2 Ekim 2009
Çinlilerin Çakma Otomobilleri - Çinlilerin Kopya Arabaları Motorlu Araçlar Dünyası 29 Aralık 2008
Saatlere merakı olanlara Gsm Telefonlar & Operatörler & Diğer Modeller 1 Nisan 2009

Bu Sayfayı Paylaş