ÇiN Depremi öNcesi iLginç oLay..

'Konu Dışı Başlıklar' forumunda DilzaR tarafından 13 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

 1. DilzaR

  DilzaR Üye

  ÇiN Depremi öNcesi iLginç oLay.. konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  [​IMG]


  Çin’de onbinlerce insanın ölümüyle sonuçlanan 7.8′lik depremden günler önce, depremin merkez üssüne komşu Mianyang kentinde binlerce kurbağanın şehri terkettiğinin ortaya çıkması, felaketin bir habercisi olarak yorumlanıyor


  Çin’in Sişuan eyaletini haftabaşında vuran 7.8′lik depremin yaraları sarılmaya çalışırken, Çin’li blog’cular, felaketten haftalar öncesinde başlayan bazı garip olayların, depremin işaretçisi olduğunu, ancak yetkililerin bu işaretleri görmezden geldiğini internette tartışmaya başladı.
  Gazeteport internet sitesinin derlediği habere göre, Şandong kentinde yaşayan bir blog’cu, depremden yaklaşık 1 ay önce kentteki deprem araştırma merkezine gittiğini ve burada tutulan hayvanların garip davranışlar sergilemeye başladığını yazdı.

  KURBAĞALAR VE KELEBEKLER
  Sişuan’da yayınlanan West China Metropolis Daily gazetesi, 10 Mayıs’ta, depremin merkez üssüne komşu şehirlerden Mianyang’da binlerce kara kurbağasının kenti terkettiğinin görüntülendiğini belirtti.

  Mianzhu kentinde de depremden birkaç hafta öncesinde milyonlarca kelebeğin ani şekilde kenti terkettiği öne sürüldü.

  BOŞALAN GÖLET
  Chutian Metropolis gazetesi ise, 26 Nisan’da Hubei bölgesindeki Enşi kasabası yakınlarında bulunan göletteki 80 bin ton suyun, bir gecede dibinde ortaya çıkan bir çatlaktan boşaldığını kaydetti.
   

Bu Sayfayı Paylaş