Çiler İlhan Kimdir - Çiler İlhan Biyografisi

'Biyografi & Otobiyografi' forumunda SeLeN tarafından 28 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çiler İlhan Kimdir - Çiler İlhan Biyografisi konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çiler İlhan Kimdir - Çiler İlhan Resimleri - Çiler İlhan Biyografisi - Yazar Çiler İlhan  1972 doğumlu Çiler İlhan Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyasi Bilimler ve İsviçre, Glion Hotel School mezunu. Farklı dönemlerde otelcilik, serbest yazarlık (Boğaziçi, TimeOut İstanbul vb) ve editörlük (Chat, Travel+Leisure) yapan, İstanbul'da yaşayan Çiler İlhan şu anda Çırağan Palace Kempinski'nin halkla ilişkiler müdürü olarak çalışıyor.

  [​IMG]

  1993 Yaşar Nabi Gençlik Ödülleri "Dikkate Değer Öykü Ödülü" sahibi yazarın üniversite sonrasında yazdığı öyküler E Kültür, Düzyazı Defteri, Damar, KülÖykü, Ana Dili, Davetsiz Misafir gibi edebiyat dergilerinde; düzyazıları, kitap tanıtım yazıları, gezi yazıları, çevirileri Kitap-lık, Radikal Kitap, Radikal Cumartesi, TimeOut İstanbul, Travel+Leisure, Sedir, Chat, Trendsetter gibi dergilerde/eklerde yayımlandı.

  1002. Gece Masalları (Metis Yayınları, 2005) isimli öykü seçkisine "Vulgata" ile katıldı. "Rüya Tacirleri Odası" (Artemis Yayınları, Nisan 2006) yazarın, birbirine göndermeler yapan, büyülü gerçekçilik izleri taşıyan öykülerden oluşan ilk kitabı. TimeOut İstanbul Hikâyeleri'nde (Mayıs 2007) "Zobar ile Başa" ile; Bozcaada Öyküleri'nde (Yitik Ülke Yayınları, Eylül 2009) ise "Bozkırkurdu'nun Mozart'ıyla Buluşması" isimli öyküsüyle yer aldı. "Sürgün" (Everest Yayınları, Mart 2010), yazarın ikinci kitabı.
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş