Çiftçinin akaryakıtı PO'dan

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda NeslisH tarafından 7 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. NeslisH

  NeslisH Özel Üye

  Çiftçinin akaryakıtı PO'dan konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Ankara (AA)- Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri bölge birliklerinin 5 yıllık akaryakıt ve madeni yağ ihtiyacı için açılan ihaleyi Petrol Ofisi (PO) kazandı.Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı 16 bölge birliğinin 5 yıllık dönemdeki ihtiyacı için açılan ihaleyi kazanan PO ile yapılan bayilik sözleşmesi geçen hafta Ankara'da yapılan bir törenle imzalandı.

  1 Ocak 2009 tarihinden itibaren 5 yıllık bir süre için geçerli olacak sözleşmeyle Türkiye'nin 2 bin noktasında geniş kapsamlı mazot ve akaryakıt satışı PO tarafından yapılacak. İhale sonrası açıklama yapan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, PO ile 16 bölge birliği arasında yapılan
  sözleşmeyle Türkiye'nin 2 bin noktasında geniş kapsamlı mazot ve akaryakıt satışı gerçekleştireceklerini belirtti.

  Yıldırım, ''Kuruluşun çiftçilere götürdüğü hizmetin çapı 3 milyar YTL'ye yaklaşıyor. En zor zamanda bile çiftçilerimize olan hizmetlerimizi aksatmadan, artırarak gerçekleştiriyoruz'' dedi. Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerine bağlı bölge birliklerinin 5 yıllık süreçte yaklaşık 1 milyon ton akaryakıt ve madeni yağ ihtiyacı bulunuyor.
  Geçtiğimiz dönemde yapılan ihaleyi bir bölge hariç OPET üstlenmişti.
   

Bu Sayfayı Paylaş