Çiçeklikeller Köyü Sungurlu Çorum

'Karadeniz Bölgesi' forumunda KaRDeLeN tarafından 2 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çiçeklikeller Köyü Sungurlu Çorum konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sungurlu Çiçeklikeller Köyü - Çiçeklikeller Köyü Resimleri - Çiçeklikeller Köyü Hakkında - Çiçeklikeller Köyü Tanıtım  Çiçeklikeller, Çorum ilinin Sungurlu ilçesine bağlı bir köydür.
  İlçe: SUNGURLU - İl: ÇORUM


  Köy Muhtarı:

  ŞERAFETTİN BOLAT


  Muhtarlık Erişim Bilgileri:  Telefon: 0 (364) 3322116

  Cep Telefonu: 538-8783254


  Demografik Bilgiler:  Nüfusu: 2000 377

  1997 398

  İle Uzaklığı: 102 km

  İlçeye Uzaklığı: 32 km


  Kültür
  Köyün en ünlü yerel tadı bulgur köftesidir (Çöç). Bulamaç, baldırcan aşı, bulgur pilavı gibi çok özelliği olmayan yemekleri vardır. Ayrıca yörük türkmenlerin genelinde görülen ilginç bir yemek olan arabaşı bu köyde görülmektedir (Çorbası oldukça lezzetlidir). Düğünler genellikle cuma günü bayrak kaldırılmasıyla başlar pazar günü sona erer. Çorum halayı, ağırlama, avşar oyunu düğünlerde vazgeçilmez halk oyunları arasındadır.


  Coğrafya  Çorum iline 102 km., Sungurlu ilçesine 32 km. uzaklıktadır. Köy; kışla bayır denilen tepenin eteğine kuruludur. Arazisi köyün önünde batıya doğru uzanmaktadır. Batısında Alembeyli, doğusunda İğetaşı, Adanının başında, tombakkaya, kedikayası, Aşağı Oba,Güney Doğusunda Cılvar, batısında Kızılyar, çayır, öküzbayırı; şimali, taşlık, kızılsivri, körkısrakçukuru güneyi, kütüklü, akyol, iğdederesi kördere, aksoku, döllük, oprakyokuşu, özçatalçam, gözlekkaya, kuzey batısında bolatlı köyleri yer almaktadır. Yaklaşık 2 km. doğusunda Ağgar dağ silsilesi içinde yer alan yükseltiler başlar. Az bir ormanlık alanı vardır. Bu ormanda bodur meşe topluluklarından oluşan andropojen bitiki topluluklarıd


  İklim  Karasal iklimKarasal iklim etki alanı içerisindedir.


  Nüfus  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007
  2000 377
  1997 398


  Ekonomi  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.geçmişte bağcılık oldukça yaygınken ülkemizdeki tarımdaki gerileme burda da kendini göstermiş ve bu faaliyet yok olma dercesine gelmiştir.


  Muhtarlık  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Seçim Yılı Muhtar

  (2009) mehmet kılıç' tır
  2004
  1999
  1994
  1989
  1984


  Altyapı bilgileri  Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  Köyünüze Aitbilgi ve Resimleri Bu konu altında paylaşabilirsiniz

   

Bu Sayfayı Paylaş