Çevreyle İlgili İcatlar

'Bilim & Teknoloji' forumunda SeLeN tarafından 26 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çevreyle İlgili İcatlar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çevre İle İlgili İcatlar

  Su israfını azaltmak için düşünülmüş Electrolux’ten Su Kullanmayan Bulaşık Makinesi UV ışınları ve hava basıncını kullanarak temizleme işlemini gerçekleştiriyor.

  Bomba dendiğinde insanın aklına kötü şeyler gelsede bu bomba yeşil bir dünya için savaşıyor ve keşke tüm bombalar böyle olsa dedirtiyor. Tohum bombaları çölleşmeye karşı ağaçsız alanlara uçaktan atma şeklinde kullanılması düşünülerek tasarlanmış.

  Her alanda kullanılan robotlar evlerdeki yerini de alıyor. Bitkilerinizde kullanmak için kendi gübrenizi yapmanızı sağlayan robot köpekorganik ev çöplerini ve ev hayvanlarının atıklarını kompostluyor.

  RITI adı verilen çevre dostu yazıcı yepyeni ve sıradışı bir mürekkep sistemi ile çalışıyor. Mürekkep yerine kahve telvesi veya çayın kullanılması ve bunun yanında çalışması için hiç elektriğe ihtiyaç duymaması onu farklı kılıyor.
  amazonkindledx lg2 Çevreci yeşil teknoloji

  Eline kitap alıp yatarak okumanın zevkini ve bilgisayardan okumanın zorluğunu herkes bilir. 9.7 inç ebatında ve 1200×824 çözünürlükte olan Elektronik kitap okuma aracı Kindle DX daha fazla ağaç kesilmesinin önüne geçecek gibi.

  Temiz su kaynaklarının çok hızlı bir şekilde azalmaya devam etmesi Rus tasarımcı Alexander Syachinov’a havanın neminden içilebilir su üreten cihaz’ı yaptırmış.

  Biten ve biliçsizce çöpe atılan pillerin içlerindeki zehirli kimyasallar yüzünden doğaya ne kadar büyük zararlar verildiği biliniyor. sung woo park bu bitmiş pillerin sağladığı enerjiyle yanabilen led bir lamba tasarlamış. çevre bilincini geliştirmek açısından güzel bir ürün olmuş.

  Elizabeth Redmond insanların attıkları adımları elektrik enerjisine çeviren bir sistem geliştirmiş. POWERleap adını verdiği sistem yere döşeniyor ve insanlar üzerinde hareket ettiklerinde piezoelektrik etki denen olaydan yararlanarak adım adım elektrik üretiliyor.

  Fransız MDI (Moteur Developpment International) firması çok hızlı olmasa da renkli havayla çalışan hibrit şirin bir otomobil üretmiş. Air Car ismi verilen ürün Compressed Air Technology (CAT) adı verilen sıkıştırılmış hava teknolojisini kullanmakta.

  Tasarımcıları tarafından Çevre Dostu Bank olarak tanıtılan bu bank tasarımı güneş enerjisinden yararlanabilecek ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanılarak yapılmış. Üzerindeki paneller sayesinde güneş enerjisi depolanabiliyor.
   

 2. teknoloji insanların ihtiyaçlarına uygun araç ve gereçlerin yapılması ya da bunun için gereken bilgilerin genel adıdır
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çevreyle İlgili İcatlar Forum Tarih
Çevreyle İlgili Kompozisyon Örneği Makaleler-Denemeler 21 Aralık 2012
Atatürk'ün Çevreyle İlgili Çalışmalarına Örnekler Atatürk Hakkında Herşey 14 Ağustos 2012
Atatürkün Çevreyle İlgili Yaptığı Çalışmalar Atatürk Hakkında Herşey 14 Ağustos 2012
Atatürkün Çevreyle İlgili Düşünceleri Atatürk Hakkında Herşey 21 Haziran 2012
Atatürkün Çevreyle İlgili Sözleri, Atatürkün Çevre Hakkında Sözleri Atatürk Hakkında Herşey 21 Haziran 2012

Bu Sayfayı Paylaş