Çevresu Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çevresu Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erbaa Çevresu Köyü - Çevresu Köyü Hakkında - Çevresu Köyü Tanıtımı - Çevresu Köyü Resimleri - Ravak Köyü


  Çevresu, Tokat ilinin Erbaa ilçesine bağlı bir köydür.

  Eski adı Ravak'tır. Çevresuköyü eski yerleşim yeri olup eski tarihi kalıntılar vardır. Bunların en önemlisi Ravak Baba Türbesidir.


  Coğrafya

  Tokat iline 98 km, Erbaa ilçesine 16 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.


  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. erbaa ve çevre ilcelerin en verimli toprakları buköyde dir.sulanmayan arazisi yoktur.1998 yılından itibaren sırık domates üretiminde önemli yer almaktadır. köylülerde domates üretimi üzerinde başarı ve kaliteyi yakalamıştır.bunun karşılığınıda almış vede almaktadırlar kaliteli sebzelerden dolayı diğer köy vede kasabalardan dağima fiyat 50ve100 ytl farkvardır buna alıcılar da onay vermiştir. köyümüzde tetişen diğer ürünler,domates,biber,patlıcan,karpuz,kavun,şeker pancarı,patetes,soğan,buğday,sılaclık mısır,pirinç, Hayvancılıkta da başarı yakalan köylüler kurbanlık yetiştirmede de ekonomiye faydalı lardır başta İstanbul ve cevre illerede kurbanlık hayvan sevkiyatı yapılı hale gelmiştir.


  Altyapı bilgileri

  Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı vardır ancak sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  [​IMG]


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş