Çevre Dostu Bilim Adamları Kimlerdir?

'Bilim & Teknoloji' forumunda Mavi_inci tarafından 3 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Mavi_inci

  Mavi_inci Özel Üye

  Çevre Dostu Bilim Adamları Kimlerdir? konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çevre Dostu Bilim Adamları Kimlerdir?

  Monty Jones Kimdir - Monty Jones Biyografisi

  [​IMG]

  Monty Jones, (d . 5 Şubat 1951 Freetown, Sierra Leone) Batı Afrika'da yüksek verimlilikte pirinç üretilmesini sağlayan New Rice for Africa (NERICA) projesini geliştiren bir bitki geliştirme uzmanıdır. 2007'de Jones, Time Dergisi'nin dünyayı en çok etkileyen 100 kişisi arasına seçildi.


  Alfredo Duges Kimdir - Alfredo Duges Biyografisi

  Alfredo Dugès (gerçek adı: Alfred Auguste Delsescautz Dugès) (d . 16 Nisan 1826 - ö. 7 Ocak 1910) Fransa doğumlu Meksikalı hekim ve doğabilimci. Montpellier'de doğmuştur. Hayvanbilimcli Antoine Louis Dugès'un oğludur.

  [​IMG]

  Alfredo Dugès, daha çok Meksika sürüngenbilimi üzerine yağtığı geniş çaplı araştırmalarla tanınır . Doktorluk eğitimini Paris Üniversitesi'nde almış ve 1852'de Meksikaya göç etmiştir. Doğum uzmanı ve doğa tarihi öğretmeni olarak görev yaptığı Guanajuato'ya yerleşmiştir. Böcekbilimci kardeşi ile birlikte yabana geziler yapıp örnekler toplamış, numuneler almıştır.. Ayrıca daha sonra adının verileceği yerel bir müzede de müdürlük yapmıştır. Dugès sürüngenler, bitkiler, böcekler hakkında birçok makale yayınlamıştır


  Terence McKenna Kimdir - Terence McKenna Biyografisi

  [​IMG]

  Terence McKenna' (1946-2000) yazar filozof ve bitkibilimci. algı değiştirici bitkiler, psikedelik deneyimler, etnobotani, şamanizm ve bilinç üzerine araştırmalar yapmış, psilocybin, dmt gibi maddeler ile ilgili deneyimlerini ve öğretilerini aktaran kitaplar yazmış, konferanslar vermiştir. Halüsinatif maddelerin eğlence amacı ile değil algıyı ve zihni açacak araçlar olarak kullanmasını savunmuştur.

  Johann Karl Ehrenfried Kegel Kimdir - Johann Karl Ehrenfried Kegel Biyografisi

  [​IMG]

  Johann Karl Ehrenfried Kegel (3 Ekim 1784, Mansfeld, Almanya – 25 Haziran 1863, Odessa), Alman tarım bilim insanı. 1841-1847 senelerinde Rusya devletinin verdiği görev üzerine Kamçatka adasına giderek adanın tarım bve madencilik için uygun olup olmadığını araştırmıştır.. Çeşitli tarım araştırma gezilerinin dışında sosyal ve ekonomik görüşlerini de bildirmiştir


   

 2. güzel gibi aa beğenmedim çooook yetersiz :( :(
   

 3. güzel yaa kısa olması iyi :D
   

 4. hiç işime yaramadı :D :D
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çevre Dostu Bilim Forum Tarih
Çevre Dostu Ambalaj Sembolleri Konu Dışı Başlıklar 6 Ocak 2012
Çevre Dostu Poşet Hakkında Bilgi - Çevre Dostu Ekolojik Poşet Nedir Seviyeli-Ciddi Konular 11 Eylül 2011
H&M 2010 İlkbahar Çevre Dostu Koleksiyonu Bayan Giyimi & Bayan Modası 9 Mart 2010
Çevre Dostu "kaliFlame" Bacasız Şömine Dekorasyon 6 Ocak 2010
Çevre dostu halılar Dekorasyon 8 Mayıs 2009

Bu Sayfayı Paylaş