Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Suluova Amasya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 7 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Suluova Amasya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Amasyadaki İlköğretim Okulları Hakkında - Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Tanıtımı - Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Hakkında - Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Resimleri - Amasya Suluova'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri



  [​IMG]


  OKULUMUZ TARİHÇESİ

  Okulumuz 1944 yılında Devlet Demiryolları tarafından yapımı gerçekleştirilen 3 derslik 1 öğretmenler odası ile ilkokul binası olarak inşa edilmiş olup;1944 yılında eğitim öğretime başlamıştır.Artan nüfusu ve öğrenci sayıları nedeniyle 1967 yılında 2 derslik ve 1 idare odası olarak ek bina daha yapılmış olup eğitim öğretime bu iki binada devam edilmiştir.Öğrenci sayısının artmasıyla birlikte 1981 yılında ikili öğretim programına başlanarak bu uygulamaya 1987 yılına kadar devam edilmiştir.Daha sonraki yıllarda öğrenci sayısının azalmasıyla 1988 yılında normal eğitime geçilmiştir. Okul bahçesinde meydana gelen çökme ve okul binasının eski olması nedeniyle yeni bir okul binası yapılması zorunlu hale gelmişti. Bu amaçla 1993 yılında yapımına başlanan 3 katlı, 10 derslikli kaloriferli, 4 idare odası , spor salonu, kantini, deposu, laboratuarı ile modern bir ilköğretim okulu yapımı gerçekleştirilerek 06/12/1994 tarih ve 715/31625 sayılı valilik onayı ile okulumuzun adı ÇELTEK MADENİ İLKÖĞRETİM OKULU olarak hizmete girmiştir.


  Çeltek Madeni İlköğretim Okulu Amasya Suluova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çeltek Madeni İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çeltek Madeni İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çeltek Madeni İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çeltek Madeni İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AMASYA / SULUOVA

  Adı: ÇELTEK MADENİ İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Istiklal Cad. Aksoy Sok. No:5 Suluova / Amasya

  Telefon Numarası: 3584176624

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi:celtekmadeniio@hotmail.com

  Web Adresi:
  Çeltek Madeni İlköğretim Okulu


  [​IMG]

  Kaynak : webrehberi.biz -
  www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çeltek Madeni İlköğretim Forum Tarih
Çeltek Köyü Hakkında Bilgi Merkez Sivas Sivas Tanıtımı 18 Ocak 2011
Çeltek Köyü Hakkında Bilgi Zile Tokat Tokat Tanıtımı 9 Haziran 2010
Çeltek Köyü Vezirköprü Samsun Samsun Tanıtımı 30 Nisan 2010
Çeltek Köyü Havza Samsun Karadeniz Bölgesi 27 Nisan 2010
Mahmut Yüceltekin Zincirli Kuyu 2010 Albüm Tanıtımları 27 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş