Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 19 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında
  [​IMG]

  AYDIN - MERKEZ
  ÇEŞTEPE ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU
  Okulumuz; 320 öğrencisi olan bir ilköğretim okuludur.
  Sınıflar, 1A - 2A,B - 3A,B - 4A,B - 5A,B - 6A,B - 7A,B - 8A,B olmak üzere toplam 16 şubeden oluşmaktadır. Bir şube de ana sınıfı olmak üzere beldeye eğitim-öğretim hizmeti verir.
  Okulumuz spor alanı, konferans salonu, bilgisayar laboratuvarı, izleme odası, resim ve müzik derslikleri gibi imkânları ile beldenin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına da cevap verir.
  Çeştepe Beldesi, Aydın İl merkezine yaklaşık 5 km uzaklıktadır. Beldeye ulaşım, minibüsler ile kesintisiz olarak yapılabilmektedir.  Okulumuz öğretmenleri diyor ki!  Kurum kültürünü benimsemek ve geliştirmek: çalıştığımız okulun geçmişte gerçekleştirdiği olumlu ve olumsuz çalışmalardan ders çıkartmak, her zaman en iyiye, en güzele, en başarılıya, en doğruya, en huzurlu çalışma ortamına sahip olmak demektir.

  Okul ve çevre işbirliği, öğrenci velilerinin eğitim-öğretim sürecinde önemli rol oynamaları, okulumuzun bulunduğu çevre ile çağdaş ve özgür ilişkiler kurması kurum kültürünün toplumdaki kalıcı davranış değişikliklerine neden olacağı inancını taşımaktayız.
  Öğrencilerimizin ise bulunduğu her türlü ortamda her zaman dürüst, başarılı, görev almayı severek isteyen, hoşgörülü, küçüklerine karşı yardımsever ve büyüklerine karşı saygılı, kendisiyle barışık bireyler hâline gelmesinin özünde kurum kültürünün yerleşmesi olduğu gerçeğini benimsiyoruz.

  Toplumun değişikliklere uyum sağlamasının kolay olmayacağını biliyoruz. Bu nedenle yapacağımız her türlü çalışmanın ve davranışlarımızın örnek alınacağını unutmadan, önce kendi içimizde birliğimizi, inancımızı, iyi niyetimizi, problemlere yaklaşımlarımızı ve onları çözümleme becerilerine sahip olmada önder olmamız gerektiği gerçeğinin bilincindeyiz.

  Çalıştığımız kurumu benimsemek, uygulamak ve ilkelerimizi savunmak, cesaret isteyen bir iştir. Bu kültürün ilkelerinin eğitime, özellikle de ilköğretim alanında uygulanması ile ilgili örnekler çok fazla değildir. Buna karşın zamanın en iyi ilâç olduğu bilincini kaybetmeden eğitim alanındaki uluslararası standartları yakalayabilmek için çaba harcamak zorundayız. Bu cesaret ve çalışma isteğini taşıyor, bunun da okulumuzun iyileştirilmesinde birçok farklı yönden katkıda bulunacağına inanıyoruz. Kendimizi öğrencilerimizin gereksinimlerini karşılayacak ve hatta bu gereksinimlerin ötesine geçecek stratejiler geliştirmeye adamış bulunuyoruz.

  OKULUMUZUN TARİHÇESİ


  Okulumuz açıldığı dönemdeki adı Çeştepe İlkokuludur. 1950 yılının Ekim ayında eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştır.
  Okulun ilk açıldığı dönemde Mehmet DEMİRTAŞ isimli öğretmen, başöğretmen olarak görev yapmıştır. Daha sonra (birkaç aylık kısa bir dönem) okulun başöğretmenliğine İbrahim KAYNARCA isimli öğretmen atanmıştır. İlkokul binamız 1950 senesinde üç derslikten oluşmaktaydı.
  1950 yılı öncesinde, köy çocukları eğitim ve öğretimlerini Aydın Güzelhisar İlkokulunda sürdürmüşlerdir. Bu okula gidemeyenler ise camide eğitim ve öğretim görmüşlerdir.
  Bu güne kadar okulumuzda başöğretmen / okul müdürü olarak görev yapan öğretmenlerimiz sırasıyla şöyledir:
  1. Mehmet Demirtaş
  2. İbrahim Kaynarca
  3. Muzaffer Gölcük
  4. Mehmet Sarıbıyık
  5. Savaş İnce
  6. Ali Özbay
  7. Dinçer Köse
  Okulumuzun yeni binası 1993 yılında ihale edilmiş, 1996 yılında tamamlanmıştır. Yeni okul binası Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu adı ile, 1996-1997 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılmıştır.

  Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu Aydın Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: AYDIN / MERKEZ

  Adı: ÇEŞTEPE ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: İNONÜ MAHALLESİ - KAZIM KARABEKİR CADDESİ -34.SOKAK NO:23

  Telefon Numarası: 2562111293

  Faks Numarası: Bilgi Yok

  E-mail Adresi : 429895@meb.k12.tr

  Web Adresi: Çeştepe Atatürk İlköğretim Okulu

  [​IMG]  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çeştepe Atatürk İlköğretim Forum Tarih
Çeştepe İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Aydın Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 19 Şubat 2011
Çeştepe Köyü Merkez Bartın Bartın Tanıtımı 28 Mart 2010
8. sınıf inkılap çalışma kitabı Dört Şehir ve Atatürk cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Çarşamba 21:28
8. sınıf inkılap çalışma kitabı Atatürk müze evlerini geziyoruz cevapları nelerdir? Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü Çarşamba 21:27
8. sınıf inkılap çalışma asker ve komutan Atatürk cevapları nelerdir? Sorular ve Cevaplar Çarşamba 21:15

Bu Sayfayı Paylaş