Çeşmeli Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat

'Tokat Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 9 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çeşmeli Köyü Hakkında Bilgi Erbaa Tokat konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Erbaa Çeşmeli Köyü - Çeşmeli Köyü Hakkında - Çeşmeli Köyü Tanıtımı - Çeşmeli Köyü Resimleri - Tazu Köyü
  Tarihi

  Köyün eski adi TAZU dir . Eskiden Ermeni köyü olarak bilinir. Sonradan ismi Türkceye cevirilir ve Cesmeli Köy adi verilir.

  Kültür

  Normal Erbaa Kültürüne sahibtir. Üzüm yapragi ve ağaçlık alanlarıyla ünlüdür. Yeşilik alanlarıyla ve yayla havasıyla sevilen bir köydür.

  Coğrafya

  Tokat iline 100 km, Erbaa ilçesine 18 km uzaklıktadır.Bizim muhtar aslında valileğe baş vurdu erbaa bizim köye bağlansın diye ama bütün çabalara rağmen başaramadı yani işte bizim köy böyle bir köydür

  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz iklimi etki alanı içerisindedir.ayrıca kendine özgü tokat iklimi vardır ve hertürlü sebzesel ve meyvesel gıda yetiştirilir iklimi ta italyadan ilgi görmektedir amerikalılar bile köye hayran kalmıştır.

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sadece PTT levhasi vardir.Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.


  [​IMG]


  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kaynak : Yerel Net


  Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş