Çayköy Köyü Göynük Bolu

'Bolu Tanıtımı' forumunda KaRDeLeN tarafından 1 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. KaRDeLeN

  KaRDeLeN Özel Üye

  Çayköy Köyü Göynük Bolu konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Göynük Çayköy Köyü Bilgileri - Çayköy Köyü Hakkında - Çayköy Köyü Tanıtımı - Çayköy Köyü Resimleri  Çayköy Köyü Göynük Bolu Köyü

  Bolu ilinin Göynük ilçesine bağlı bir köydür.

  İlçe: GÖYNÜK

  İl: BOLU

  Çayköy köyü adını, derin vadi kaykı dağlarının eteğinde kurulmuş içinden devamlı akan çaydan almıştır.İçinden devamlı akan çaydan almıştır. Köyümüz 46 hane olup ovaya doğru yayılmış olup şirin narin ve güzel bir köydür.

  Kültür

  Gelenek ve göreneklerimize bağlı kalarak heryıl tekrarlarız.KURBANveRAMAZAN bayramlarında yapmış olduğumuz geleneksel köy odasına yemek çıkarma her yıl özen göstererek yapmış olduğumuz bir adetimizdir.Hacet bayramında ve Dini Bayramlarımızda Aş evin adı verilen yerde pirinç ya da bulgur pilavı, ayran,helvaevlerden tatlılar vb. yemekler hazırlanarak çevre köylerden gelen misafirlre ikram edilir.

  Coğrafya

  Bolu iline 110 km, Göynük ilçesine 35 km uzaklıktadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Karadeniz bölgesi'nde olduğu için ağırlıklı olarak karadeniz iklimi görülmektedir ayrıca içanadolu ve marmara bölgesi'ne yakın olduğu için azda olsa o bölgelerinde iklimeri de görülür.

  Nüfus

  Yıllara göre köy nüfus verileri
  2007 300
  2000 251
  1997 197

  Ekonomi

  Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Ayrıca arıcılık,sebzeciliktir yapılmaktadır. Ayrıca köyümüzün,her hanede bir emekli kişi bulunmaktadır.Gençlerimiz genelde il ve ilçelerde çalışmaktadır. Köyümüzün baraj yapıldaktan sonra herkes daha çok sebze ve meyve yetiştirilmektedir. Tek sorun pazar sorunudur.Köyümüzde 2 adet tavuk çiftliği bulunmaktadır.
  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.Çayköy köyüne hizmet katkılarınızdan dolayı valibey lakaplı Muhtarımız Saffet BİÇER olarak çok teşekkür ederiz.Eserleriniz diger köylerede örnektir köprü,sulama göleti,şebekeli içme suyu,imam lojmanı,Köy konayı çalışmaları ve yapımı devam etmektedir,yollar,kanalizasyon bu zamana kadar köyü ve halkına hizmet eden tek muhtarsınız Devamlı da öyle kalacak sizin yaptığınız eserler herkese örnek olacaktır,devamı bekleriz.

  Köy Muhtarı: İLHAN EKER

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Telefon: 0 (374) 454 43 31
  Cep Telefonu: 0 (532) 675 92 33

  Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

  1990-1998 - Saffet Biçer
  1999 - Saffet Biçer
  1994 - Saffet Biçer

  Altyapı bilgileri

  Köyde, ilköğretim okulu yoktur fakat taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yapımı başlatılmıştır.kanalizyon alt yapısı yaılı hazır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. 2009 yılında yapılacak olan seçimde tekrardan SAFFET BİÇER'in seçilmesini tüm köy halkı olarak istiyoruz.Köyümüze yapmış olduğu hizmetlerin devamını bekliyoruz.Çocuklar içinde çoçuk parkı ve köy konağı yapılmasını çok istiyoruz.Köy konayı yapımına başlanmıştır. Köy konağı inşaatı devam ediyor bunun içinde her çayköylü kardeşimizden destek ve yardımlarını bekliyoruz.

  İle Uzaklığı: 140 km

  İlçeye Uzaklığı: 40 km

  Rakım: 624 m

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net

  Çayköy Köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çayköy Köyü Göynük Forum Tarih
Çayköy Köyü Hakkında Bilgi Aşkale Erzurum Erzurum Tanıtımı 18 Ocak 2011
Çayköy Köyü Hakkında Bilgi Pazar Tokat Tokat Tanıtımı 9 Haziran 2010
Çayköy Köyü Hakkında Bilgi Niksar Tokat Tokat Tanıtımı 9 Haziran 2010
Çayköy Köyü Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 14 Nisan 2010
Çayköy Köyü Demirci Manisa Manisa Tanıtımı 13 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş