Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Kumluca Antalya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 31 Ağustos 2010 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Kumluca Antalya konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Antalyadaki İlköğretim Okulları Tanıtımı - Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Hakkında - Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Tanıtım - Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Resimleri - Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Bilgileri - Antalya Antalya Kumluca'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri  [​IMG]


  Okulumuzun Tarihçesi

  Antalya'nın Kumluca ilçesi Adrasan beldesinde eğitim-öğretim hizmetlerinin sürdürüldüğü Adrasan İlkokulu, Çavuş Ortaokulu, Çavuş Çakmak İlkokulu'nun bina olarak yetersiz kalması ve ihtiyaca cevap verememesi üzerine 1985 yılında yeni okul yapımı için çalışmalar başlatılmış, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yeni okul yapımı için başvuru yapılmıştır. Bunun sonucunda T.C. Orman Bakanlığı Kumluca Orman İşletme Müdürlüğü'nden 15.000 m2 bir alan 49 yıllığına kiralanmış, 3 katlı 16 derslikli bir okul projesine göre vatandaş devlet işbirliği ile bina yaptırılmıştır. Okul binası yığma tuğla olarak inşaa edilmiştir.


  16 Derslik, 1 Bilişim Teknolojileri sınıfı, 1 Fen ve Teknoloji Sınıfı, 1 müdür odası, 1 hizmetli odası, 1 öğretmenler odası, 1 kütüphane, 1 Harita odası ve arşiv bölümlerinden oluşmaktadır.
  Okul bahçesi 1 metre yüksekliğinde iaşe duvarı ile çevrili olup, bahçe içerisinde; okul öncesi sınıfı olarak kullanılan ortaokul eski binası, okul yemekhanesi, tuvaletler ve sahne ile sahneye bitişik olarak yaptırılıp 2007 yılında yeniden düzenlenen kantin yeri ve depo bulunmaktadır. Ayrıca bahçe içerisinde futbol, voleybol ve basketbol alanları vardır. Çeşitli meyve ağaçlarıyla yeşillendirme yapılmıştır.


  Yeni okul binasında eğitim-öğretim hizmetleri resmi olarak 28.03.1993 yılında ÇAVUŞ MEHMET AKİF İLKÖĞRETİM OKULU adıyla hizmete girmiştir. Okul adı ; köyün adı ile Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ilk adlarından oluşmuştur.


  1993 yılında sekiz yıllık ilköğretim okulu olarak eğitim öğretime açılan okulumuz 1998-1999 Eğitim- öğretim yılından itibaren taşıma merkesi okul statüsünde olup, Yazır-Merkez Birleştirilmiş Sınıf İlköğretim Okulu,Yazır-Yembe Birleştirilmiş Sınıf İlköğretim Okulu, Yazır- Kiliseyakası Birleştirilmiş Sınıf İlköğretim Okulu ve Yeşilköy Birleştirilmiş Sınıf İlköğretim Okulu öğrencileri okulumuza taşınmaktadır.
  Taşıma öğrencilerine okulumuz yemekhanesinde yemek verilmektedir. Okulumuzun ve Beldemiz ADRASAN'ın ilçemiz KUMLUCA'ya uzaklığı 25 km'dir.

  VİZYONUMUZ

  Çalışanlarının, öğrencilerinin, velilerin ve toplumsal çevresinin mutluluğunu amaçlayan kaliteli bir okul olmak.  MİSYONUMUZ

  Türk Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda bütün öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmelerini sağlamak, öğrencilerimizin bilgili, becerili ve kendine güvenen, teknolojik gelişmelere açık, çağdaş, kendini ifade edebilen bireyler olarak yetişmesine olanak yaratan öncü bir eğitim yuvası olmaktır.

  Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu Antalya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Çavuş Mehmet Akif İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

  Bulunduğu Yer: ANTALYA / KUMLUCA

  Adı: ÇAVUŞ MEHMET AKİF İLKÖĞRETİM OKULU

  Adresi: Çavuş Beldesi Kumluca - Antalya

  Telefon Numarası: 2428835224

  Faks Numarası: 2428835398

  E-mail Adresi: Bilgi Yok

  Web Adresi:ÇAVUŞ MEHMET AKİF İLKÖĞRETİM OKULU :: Adrasan / Kumluca / Antalya

  [​IMG]

  [​IMG]  Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr
  Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çavuş Mehmet Akif Forum Tarih
Çavuşlar Yeni Yerleşim İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012
Çavuşlar İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Bingöl Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız 31 Temmuz 2012
Konakpınar Köyü Şehit Jandarma Başçavuş Erbu Serpan İlköğretim Okulu Merkez Balıkesir Balıkesir Tanıtımı 16 Haziran 2012
Çavuşlar İlköğretim Okulu Bilgileri Sarıgöl Manisa Manisa Tanıtımı 2 Mayıs 2012
Çavuş İsminin Anlamı Nedir? İsimler Sözlüğü 20 Şubat 2012

Bu Sayfayı Paylaş