Çarpıcı Bakışların Sırrı

'Güzellik & Bakım' forumunda RiVeR_Nn tarafından 24 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. RiVeR_Nn

  RiVeR_Nn Üye

  Çarpıcı Bakışların Sırrı konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çarpıcı Bakışların Sırrı

  Etkili bakışların sırrı doğru renklerle yapılan makyajda...


  Doğru renklerle yapılan makyajın kadın güzelliğini tamamlayan en önemli unsurlarından biri olduğunu söyleyen güzellik uzmanları, etkileyici bakışların sırrını açıklıyor.
  Rimelin etkisini arttırmak ve günboyu kalıcı olmasını sağlamak için sürmeden önce kirpikleri fırçalayıp, hafifçe pudra sürün.

  Aplikatör yardımıyla kirpiklerinizi kıvırın.

  Rimeli kirpiklerin ucundan başlayıp, uçlardan diplere doğru sürün. Üst kirpikleri yukarıdan aşağıya, sonra alttan yukarıya doğru fırçalayın. Böylece kirpiklerin tek tek hem altları, hem de üstleri rimellenmiş olur. Alt kirpikleri ise önce altlarında yukarıya doğru, daha sonra da üstten aşağıya doğru fırçalayın.

  Dolgun kirpikler için iki kat rimel yeterli olacaktır. Ancak ikinci katı sürmeden önce birincisinin iyice kurumasını bekleyin.

  Rimeli önce sürüp sonra kıvırmak isterseniz kirpiklerinizin kırılmasına neden olursunuz.
  Bunlara Dikkat!

  Günlük bir makyaj yapıyorsanız mavi, yeşil ya da mor gibi renkli rimeleri tercih etmeyin. Bu renkler günlük makyajınız için ağır olabilir.

  Rimelinizin bulaşmasına, pul pul olmasına ve öbek öbek toplanmamasına dikkat edin.

  Çıkarması zor olacağı için su geçirmez rimelleri günlük makyajınızda tercih etmeyin.

  Rimelinizi sürmeden önce rimel fırçanızı tüpün içinde aşağı yukarı pompalamayın. Bu durum hem fırçanızın yıpranmasına hem de rimelinizin hava alıp kurumasına neden olur.

  __________________
   

Bu Sayfayı Paylaş