Çapaya bağlayıp denize attılar

'Yurt Dışı Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 22 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

 1. _Mr.PaNiK_

  _Mr.PaNiK_ Üye

  Çapaya bağlayıp denize attılar konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Lüks yat sonlarını getirdi. Önce yatlarının satış senedini zorla imzaladılar sonra çapaya bağlanıp denize atıldılar.

  Dört yıl önce işlenen cinayet sonunda aydınlandı. Cinayetle suçlanarak yargılanan kişi ise dünkü duruşmada birinci derecede cinayetten suçlu bulundu.

  2004 yılında sahip oldukları lüks yatı satıp yenisini almaya karar veren Amerikalı Tom ve Jackie Hawks çifti, kendisini alıcı olarak tanıtan eski çocuk oyuncu Skyer Deleon'a yatı tanıtma amacıyla Kaliforniya açıklarında, Pasifik'te bir deneme turuna çıkmayı kabul ettiler.

  İki kişiyle birlikte gelen ve onları yat uzmanı ve muhasebecisi olarak tanıtan Deleon, yat kıyıdan iyice uzaklaştıktan sonra bir anda tavır değiştirdi.


  İki adamıyla birlikte Hawks çiftini ölümle tehdit ederek yatın satış senedini imzalamaya zorladı. İmzalar atıldıktan sonra, Deleon ve iki adamı, Hawks çiftini bırakmak yerine onları yatın çapasına bağlayıp Pasifik sularına bıraktı. Hawks çiftinin cesetleri hiçbir zaman bulunamadı. Uzmanlar, yat çapasına bağlı olarak Pasifik sularına bırakılan ve 5 gün boyunca öylece bekletilen çiftin, balıklara yem oldukları için zaten cesetlerinin bulanmasının imkansız olduğunu söylediler.

  Deleon, 2003 yılında işlediği bir başka cinayetten de suçlu bulundu. Uyuşturucu bulundurmaktan hapse atıldığı sırada, cezaevinde tanıştığı Jon Jarvis'le serbest kaldıkları zaman da arkadaşlığı sürdüren Deleon, Jarvis'ten 50 bin dolar borç aldıktan sonra, onunla Meksika'ya gittiğini ve onu orada öldürdüğünü itiraf etti.

  Bir zamanların çocuk oyuncusu böylelikle üç cinayetten suçlu bulundu. İdam istemiyle yargılanan Deleon'un cezası bir sonraki duruşmada açıklanacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş