Çapak İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir

'İzmir Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çapak İlköğretim Okulu Bilgileri Torbalı İzmir konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Çapak İlköğretim Okulu Hakkında - Çapak İlköğretim Okulu Tanıtım - Çapak İlköğretim Okulu Resimleri - Çapak İlköğretim Okulu İletişim  [​IMG]

  Çapak İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

  Çapak Köyü ilkokulu kapılarını 1933 yılında eğitim öğretime açmasına rağmen ilk okuldan sonra eğitimine devam edenlerin sayısı çok azdır. Bu durum son yıllarda değişen ekonomik, sosyal ve çevre şartlarının etkisiyle ve velilerin eğitim öğretime olumlu bakış açılarının gelişmesi sonucunda değişiklik göstermeye başlamıştır. 1998-1999 eğitim öğretim yılına kadar birleştirilmiş sınıflarda eğitim öğretim yapılmaktayken bu yıldan itibaren zorunlu eğitimin 8 yıla çıkarılmasının bir sonucu olarak ismi Çapak İlköğretim Okulu olarak değişmiştir. Torbalının Beş Evler Mahallesinden, Ortaköy’den Kuşçuburun ve Torbalı’ya giden öğrencileri bünyesinde toplayarak taşımalı eğitim merkezi haline gelmiştir. Eğitim tam gün olup taşımalı öğrencilere öğle yemeği verilmektedir. Sürekli göç alması nedeniyle nüfus giderek artış göstermiş olup okul binasının öğrenci sayısına cevap vermemesi üzerine ek binalar yapılmış. En son olarak 2004-2005 Eğitim Öğretim Yılında köyün çevresinde çalışmalarını sürdüren Özel Özgörkey Şirketi tarafından okulumuza 15 bilgisayardan oluşan Eğitim Teknolojileri Sınıfı yaptırılmıştır. Çapak Köyü En son 2007 yılında yapılan yasal düzenleme ile Torbalı’ya mahalle olarak bağlanmıştır. Şuan okulumuzda eğitim öğretim 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 5’i kadrolu, 3’ü geçici görevlendirme ve 5’i ücret karşılığı çalışan öğretmen olmak üzere toplam 15 personel tarafından 9 derslikte 1’i anasınıfı 5’i birinci kademe, 3’ü ikinci kademe sınıfı olmak üzere toplam 9 sınıfta 115 kız 123 erkek toplam 238 öğrenciye eğitim öğretim yapılmaktadır.


  Fiziksel Özellikleri:Okulumuzun Hizmet Binası. 1. Bina(Ana Bina) : Duvarlar taş zemin ve tavan ahşap olup üst katlarla alt kat arasında ses yalıtımı olmadığından konuşma seslerinin bile rahatlıkla duyula-bileceği tarzda yapılmış durumda 5 sınıf, 1 yemekhane, 1 kantin, çok dar ve amacına uygun kullanılamayan 1 kütüphane bulunmaktadır. Ana binanın girişinde bahçede Atatürk Büstü ve kaidesi ile birlikte gönder ve gönderde her zaman çekili vaziyette Türk Bayrağı bulunur. Okulun tabelası kurum tanıtım yönetmeliğine uygun mesafeden görülebilecek tarzda ana binanın üzerine monta edilmiştir. 2. ikinci kademe sınıflarının bulunduğu tek katlı yan yana eklemeli binada ise 3 sınıf, 1 tane malzeme odası, 2 Lojman bulunmaktadır. Bu lojmanlardan bir tanesi kaymakamlık oluru ile anasınıfı olarak eğitim öğretim amaçlı kullanılmaya başlanmıştır. 3. Özgörkey şirketi tarafından yaptırılan tek katlı binada ise 1 Bilişim Teknolojileri Sınıfı, 1 öğretmenler Odası ve 2 idareci odası bulunmaktadır. 4. Okul bahçesinde öğrencilerin ve öğretmenlerin kullanabilecekleri lavabolar ve tuvaletler bulunmaktadır. Okulun çevresi çevre duvarı ile sınırlandırılmış olup gerekli yerlerde duvar üstü demir parmaklıklarla desteklenmiştir. Okul bahçesinde yetişmiş çam, dut ve palmiye ağaçları mevcut olup yeni fidanları dikebileceğimiz yerler bulunmaktadır. 5. Genel olarak binalar tek katlı ve çevreye yayıldığından okulda öğrencilerin oyun oynayabilecekleri alan kısıtlanmıştır. Okul binalarının yapımı hep ihtiyaç duyulduğu zamanlarda yapıldığından, eklemeli binalar olarak inşa edilmiş, bu durum fiziki görünüm açısından okulumuzun planlı bir yapıya sahip olmadığı izlenimini vermektedir. İkinci kademe sınıflarının koridorsuz direk okul bahçesine açılan kapıları alışılmış okul yapısına ters düşmektedir. Fiziki açıdan dağınık yapı okulun kışın ısınma problemini de beraberinde getirmektedir. Kalorifer sistemi bulunmayan okulumuzda ısınma soba ile sağlanmaktadır. Bu durumda hemen her sınıfın birbirinden bağımsız inşası sınıfların çabuk soğumasına sebep olup sıcak hava okul içerisinde fazla kalmamaktadır.

  Çapak İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Torbalı
  Okulun Telefonu: (232) 869 01 81
  Okulun Faksı: (232) 869 01 81
  Okulun Adresi: Çapak Köyü
  Okulun Web Adresi: www.capakilkogretimokulu.meb.k12.tr
  Okulun E-Posta Adresi: 570352@meb.k12.tr
  Okulun Müdürü: Veli ÖZÇOBAN
  Okulun Ulaşım Bilgileri:
  Metropol İçi / Dışı :
  Ulaşım Durumu : Karayolu
  Lojman Durumu: Yok
  Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok


  Çapak İlköğretim Okulu Resimleri :


  Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

  Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çapak İlköğretim Okulu Forum Tarih
Çapak Köyü Hakkında Bilgi Zile Tokat Tokat Tanıtımı 9 Haziran 2010
Çapaklı Köyü Salihli Manisa Manisa Tanıtımı 14 Nisan 2010
Yukarıçapak Köyü Çivril Denizli Denizli Tanıtımı 9 Nisan 2010
Aşağıçapak Köyü Çivril Denizli Denizli Tanıtımı 6 Nisan 2010
Çapak Balığı (Abramis brama) Akvaryum - Balık Dünyası 26 Aralık 2009

Bu Sayfayı Paylaş