Çankırı-Atatürk Odası

'Çankırı Tanıtımı' forumunda ASİ MARDİNLİ tarafından 21 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

 1. Çankırı-Atatürk Odası konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ATATÜRK ODASI
  [​IMG]
  1925 yılı Ağustos'un 2. Gün Çankırı'yı ziyaretleri ile şereflendirilen ulu önder ATATÜRK gerek Çankırı'dan Kastamonu'ya, Şapka Inkılabı için giderken, gerekse geri dönüşünde, okulumuz binasında misafir edilmişlerdir. Giderken okulumuz salonunda adına verilen yemeğe katılmış fazla durmadan Kastamonu'ya hareket etmiştir. Geri dönüşlerinde ise adı geçen tarihte, geceyi şimdiki Atatürk odasında geçirmişlerdir.
  Misafir oldukları zamandan bugüne kadar hayatta kalan büyüklerimizden öğrendiğimize göre kendisine sofrada Ankara'dan getirilen buz ikram edilmiş, ayrıca Çankırılılar tarafından hemen tahta bir banyo küveti yapılarak hizmetine verilmiş, hatta yeni boyanan tahta boyasıyla sırtı boyandığından kızmamış, aksine bu ince düşünceden dolayı Çankırılılara teşekkür etmiştir. O gün Çankırı'da yaptığı konuşma Atatürk odasında asılı bulunmaktadır.

  Sınıf olarak bulunan Atatürk'ün misafir kaldığı oda, 1980 senesinden sonra okulun ve idarenin imkanları ile ekteki fotograflarda görüldüğü gibi Atatürk Odası haline getirilip, hazırlanmıştır.
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çankırı Atatürk Odası Forum Tarih
Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri Çerkeş Çankırı Çankırı Tanıtımı 8 Temmuz 2012
Çankırı - Ilgaz - Atatürk Çok Programlı Lisesi Liselerimiz 22 Haziran 2010
2017 Çankırı nüfusu Çankırı Tanıtımı 31 Ocak 2017
2016 Çankırı nüfusu kaçtır? Çankırı Tanıtımı 28 Ocak 2016
2014 Çankırı Nüfusu Çankırı Tanıtımı 30 Ocak 2014

Bu Sayfayı Paylaş