Çanakkale Seramik Mardin'de 30 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak

'Mardin Tanıtımı' forumunda Siraç tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

 1. Siraç

  Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

  Çanakkale Seramik Mardin'de 30 Milyon Avroluk Yatırım Yapacak konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  ÇANAKKALE SERAMİK 30 MİLYON AVROLUK YATIRIM YAPACAK

  Mardin Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, Mardin’e Çanakkale Seramik 30 milyon Avroluk bir yatırım planladıkları, Çanakkale Seramik’in istediği 180 dönümlük alanı kendilerine tahsis ettiklerini söyledi.
  Ekonomik teşvik Programı, Irak ve Suriye ile hızla geliştirilen Ticari ilişkiler bu iki ülkeye sınır komşusu olan Mardin ekonomisini hareketlendirdiğini ifade eden Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, Suriye ile vize uygulanmasının kaldırılması, Irak ile ilişkilerin normale dönmesi Mardin ekonomisine olumlu yaşadığını belirtti. Duyan 2010 yılının ilk 9 ayında Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nde 25 fabrika açıldığına dikkat çekti.
  Mevcut Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım talebinde bulunanlara yer temin edemediklerini bu nedenle belirlenen genişleme alanında parselasyon çalışmalarının yapıldığını vurgulayan Duyan şunları söyledi. “ Genişleme alanının parselasyon yaptık. Çanakkale Seramik bizden 180 dönümlük bir alan istiyor. Çanakkale Seramik’in istediği 180 dönümlük alanı kendilerine tahsis edeceğiz. Yüzde 90 kurulması planlanan Çanakkale seramik yatırımın da İlk etapta 300 kişi istihdam edilecektir. Eğer biz genişleme alanında Çanakkale Seramik firmasına 180 dönümlük bir alan verirsek, ikinci Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması kaçınılmaz bir hal alır. Vali Hasan Duruer Başkanlığında 2. Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için çalışmalara da başladık"
  Son zamanlarda yatırımcı firmaların Mardin’e olan ilgisinin arttığını söyleyen Duyan, 2010 yılı içinde Mardin’e gelen siyasetçi, bürokrat, işadamları ve dış misyon temsilcileri aracılığıyla kendilerini iyi ifade ederek OSB'de yatırımın teşvik edildiğini de sözlerine ekledi. Duyan sözlerini şöyle tamamladı “Irak ve Suriye gibi sınır ülkeleri ile yapılan olumlu görüşme ve yapılan anlaşmaların ardından yatırımcıların Mardin Organize Sanayi Bölgesi'ne olan ilgisi artmıştır. Son olarak Almanya'dan bir kozmetik firması bir Türk firması ortaklığıyla Mardin'de kozmetik fabrikası kuruluyor.Şimdi de Çanakkale Seramik'in yatırım yapma girişimi Mardin OSB'nin konumunu güçlendirmiştir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Mardin OSB'de yatırım yapan firma ve kişiler karlı çıkacaktır."

  Kaynak: habermardin
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çanakkale Seramik Mardin'de Forum Tarih
Çanakkale Seramik Modelleri Çeşitleri Dekorasyon 20 Eylül 2011
Çanakkale cephesinde kiminle savaştık kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Çanakkale cephesini kim açmıştır kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Hintli Cezayirli ve Anzak askerlerinin Çanakkale'ye getirilmesinin nedeni nedir kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017
Çanakkale savaşları ne zaman olmuştur tarihleri kısaca Tarihi Bilgiler 15 Şubat 2017

Bu Sayfayı Paylaş