Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 24 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

 1. SeLeN

  SeLeN Site Yetkilisi Editör

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bilgileri konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İletişim - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarihçe - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu resimleri - Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu - çanakkale on dokuz mart myo - myo - meslek yüksek okulları


  [​IMG]

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 1993-1994 öğretim yılında hemşirelik eğitimi vermek üzere ve faaliyet başlamış ve 1993-1994 yılları arasında hemşirelik programından önlisans düzeyinde 134 sağlık teknikeri mezunu vermiştir. Ancak ulusal sağlık kararları kongresi gereği sağlık hizmetlerinde verimliliği arttırmak amacıyla sağlık eğitimi yeniden yapılandırma projesi kapsamında yüksek sağlık şurası kararları doğrultusunda Bakanlar Kurulu kararı ile lisans düzeyinde Sağlık Yüksekokulu kurularak hemşirelik eğitimi AB normlarına uygun olarak yapılandırıldığından 1997-1998 öğretim yılında da Üniversitemiz bünyesinde Sağlık Yüksekokulu açılarak hemşirelik eğitimi vermesi nedeni ile yüksekokulumuza öğrenci alınamamıştır.

  Yüksekokulumuz bünyesinde 2 öğretim üyesi, 5 öğretim görevlisi ve 2 uzman bulunmaktadır. Yüksekokulumuz kendi binasına geçinceye kadar Çanakkale merkezde bulunan Sağlık Yüksekokulu binasında eğitim-öğretimini sürdürmekte, mesleki uygulamalarını ise ÇOMÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve ilimiz Devlet Hastanesinde yapmaktadır.

  Yüksekokulumuzda Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuar Teknikleri ve Paramedik programları bulunmaktadır. Öğrenim dili Türkçe olup öğrenim süresi 4 yarıyıldır. Programlarımızda hazırlık sınıfı uygulaması yoktur. 2009-2010 eğitim-öğretim yılındaki kontenjanlarımız her bir bölüm için 25 öğrencidir.

  Programlar
  İlk ve Acil Yardım
  Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
  Tibbi Laboratuar Teknikleri


  İletişim
  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek okulu Yazdır
  Adres:
  Türkiye
  17100

  Telefon: +902862171001
  Fax: +902862128804  http://shmyo.comu.edu.tr
   

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş