Çampınar Köyü Selendi Manisa

'Manisa Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 14 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

 1. DeMSaL

  DeMSaL Özel Üye

  Çampınar Köyü Selendi Manisa konusu
  Sponsorlu Bağlantılar
  Selendi Çampınar Köyü Bilgileri - Çampınar Köyü Hakkında - Çampınar Köyü Tanıtımı - Çampınar Köyü Resimleri  Çampınar ,Manisa Selendi ilçesine bağlı bir köyüdür.

  İlçe: SELENDİ

  İl: MANİSA

  İle Uzaklığı:150 km

  İlçeye Uzaklığı:23km

  Rakım:450 m

  Nüfus:

  2000:404
  1997:443

  Tarihi

  Köyün İsmi Daha Önceden Tahtacı Kalburcu İken 05.07.1992.Yılında Kalburcu-Hacı Hüseyinler Ve Çeripaşa Mahalleleri Çamyayla Adını Alarak Ayrılmıştır.Tahtacı Ve Dere Mahalle De Çampınar Adını Almışlardır.Köyün Muhtarı Cemil Öz Dür Köy Coğrafi Konumu İtibarı İle Ormanlık Bir Köydür.Köyün Kuzeyi Çam Ağaçları İle Kaplıdır.Bu Nedenle De Orman İşleri Yaparak Tahta Biçme İşleri Yapıldığından İsmin Buradan Geldiği Rivayet Edilmektedir.Şimdiki İsmi İse Çok Gür Bir Suya Sahip Olmasından Ve Suyun Kaynağının Çamların İçinden Çıkmasındandır.Ayrıca Köy Toroslardan Gelen Yörük Boyları Tarafından Kurulmuştur.

  Kültür

  Köy Geleneksel Anadolu Kültürüne Sahiptir.Köy Tarhana Nın En Güzel Yapıldığı Yerlerin Başında Gelir.Keşkek Düğün Yemeklerinin Vazgeçilmezidir.Köyün Misafirperverliği Tüm Çevrede Bilinir.

  Coğrafya

  Manisa İline 150 Km, Selendi İlçesine 23 Km Uzaklıktadır.İlçenin Batısında Kula Ya Sınır Son Köydür.Kuzeyi Dağlık Yapıya Sahiptir.Suyu Boldur.Güneyinden Selendi Çayı Geçer.Gediz Nehri İle Selendi Çayı Köyün Sınırları İçinde Birleşir.Köy Kullanılabilir Tarımsal Alanı İtibarı İle Selendinin Enbüyük Köyüdür.Köyün Kullanıla Bilir Arazisinin Büyük Bölümü Köyün Batısındadır.

  İklim

  Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir.

  Muhtarlık

  Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

  Köy Muhtarı: CEMİL ÖZ

  Muhtarlık Erişim Bilgileri:

  Cep Telefonu: 05398591299

  Altyapı bilgileri

  koyde ılkokul vardır borada lıkogretım 3e kadar ders verılmektedır aynı zamanda taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi ve kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi yoktur ancak ptt acentesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
  Kaynak : Yerel Net

  Köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz
   

Yükleniyor...
Benzer Konular - Çampınar Köyü Selendi Forum Tarih
Çampınar Köyü Turgutlu Manisa Manisa Tanıtımı 15 Nisan 2010
Çampınar Köyü Abana Kastamonu Kastamonu Tanıtımı 14 Nisan 2010
Çampınar Köyü Mut Mersin Mersin Tanıtımı 5 Nisan 2010
Çampınar Köyü Osmancık Çorum Karadeniz Bölgesi 2 Nisan 2010
Çampınar Köyü Merkez Bolu Bolu Tanıtımı 2 Nisan 2010

Bu Sayfayı Paylaş